Olen 13 v tyttö käyn seiskaluokkaa. En ole tyytyväinen itseeni ja se harmittaa minua... Olen 158 cm pitkä ja painan 40 kg. Olen liian läski ja painoni haittaa minua. Mietin sitä jokapäivä ja yritän pudottaa sitä koko ajan syömällä vähemmän. Saanko ikinä poikaystävää painoni vuoksi? D":
Mitä mieltä te olette?
Ja ennenkuin tumee viestejä "Trolli oot." niin en ole trolli en todellakaan.
Mitä mieltä te olette?
Ja ennenkuin tumee viestejä "Trolli oot." niin en ole trolli en todellakaan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
*tulee
Sä et todellakaan oo läski. Mun sisko on sua hieman lyhyempi ja painaa melkei saman verran. Mun sisko on ihan törkeen laiha, sil näkyy kylkiluutkin, eikä se liho mitenkää.
Mä oon 160cm ja painan 43kg oon mielestäni laiha koska luut näkyy paljo.....etkä sä todellakaan oo lihava/läski :) oot sopivan painonen älä vaan rupee laihduttaa!!
siis huoh älä vaan rupee laihuttaa oot ehkä jopa alipainone. sopiva paino ton pituselle ois noin 48 kg SIIS MIKÄ TYTTÖJÄ VAIVAA NORMIPAINO ON PITUUS SENTTIMETREINÄ MIINUS 110 eli esim sää oot 158cm ni miinus 110 = 48!!!
ei jumalauta, ensinnäkin toi on helvetin säälittävää, etkö ole saanut tarpeeksi huomiota vai mitä? et ole läski, ja jos et saa poikaystävää painosi takia jokin on sinussa vikana eikä painosi. lopeta jumalauta paskan jauhaminen! äläkä helkkari enää rupee laihuttamaan koska olet kohta alipainoinen. herrajumala näitten lasten kanssa. anteeksi kielenkäyttö mutta alkaa ärsyttämään nämä!
Nainen painolla on aika paljonkin merkitys että hiljaa
ei kyllä ole! jos se ei näy ulospäin!
Ei hitto oikeesti sä oot alipainoinen ja ajattelet tosiaan olevasi läski?? Kyllä on mainonta tehnyt tehtävänsä...
Voi jumalauta... Ihan oikeasti, noilla mitoilla sinä et todellakaan voi olla lihava.
Mitä sää höpötät?? Oon 165 cm ja painan 53 :D Ja oon iha tyytyväinen :) Sää oot alipainonen et rupia kyllä laihuttaa hullu : /
Joo sori on pakko OOT TROLLI!!!!! :D joo jos on totta ni oot kyl alipainone...