Kuuron koiran pennuttaminen?

mitä mieltä, varsinkin jos kyseessa on ns. haastava rotu? ja mixejä tahkotaan.. myydäänkiin vielä hurjaan hintaan.

Onko muut kiinnittänyt tähän huomiota.

pistää sapettamaan.
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuulostaa melkoiselta... en suvaitsisi enkä hyväksyisi tuollaista.

Äänestä
  • Kuurous ei ole kuitenkaan tarttuva tauti.

    Äänestä

Enpä ole kuullut,että jonkun rotuisia kuuroja käytetään.Kiinnostaisi kuulla mikä rotu...

En hyväksyisi siksi, että kuurolla emällä olisi ongelmia kuulla pentunsa(kun ei enää koko ajan boksissa ole).Ja harvemmassa määrin kuuroudet roduissa ei ole geneettisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BARF & RC kirjoitti:

mitä mieltä, varsinkin jos kyseessa on ns. haastava rotu? ja mixejä tahkotaan.. myydäänkiin vielä hurjaan hintaan.

Onko muut kiinnittänyt tähän huomiota.

pistää sapettamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu