Edellinen kirjautuminen 11/4.2012.
Mites maa makaa?
Etsittävä vastauksia telkkarilta, kun kaikki muutkin
kontaktit haileita.
Samat homsuiset kaunottaret vääntää, tai niin kuin sa-
notaan juontaa ohjelmiaan. Ja minä kärsin
Miehet ovat kaivaneet 30-40 vuotta vanhat päällyspai-
tansa komerosta ja pitävät niitä ylänappi auki pikku-
takin alla. Arvokasta. iso ii näyttää hävinneen.
Oppinut jotain?? Suomi on juustonvalmistuksen ke-
hitysmaa.
Kaivannutko? Meriläisen Roskalevy konsertteja. Se
on se valinnan helppous.
Askarruttaa? Oliko GG sarjamurhaaja?
Lusittu on
8
197
Vastaukset
- verditti``
Kiitos ja hyvästi
Jääkää ihmettelemään palstanne hiljaisuutta.
Ei yhtään vastausta, kysymystä, saatikka pohdintaa.
Mielentilastani? Kuulumisistani?
Tekopyhyyden riemuvoitto!
Ja lusiminen ei elävässä kielenkäytössä aina tarkoita
linnassa istumista. t verditti - Jaksamisia sinulle!
Ei tarvitse ihmetellä, on muissakin palstoissa yhtä paljon hiljaisuutta. Joku päsmäri vaan ilmiantaa ylläpidolle ja ylläpito poistaa lukematta mitään. Asiallisia aloituksiakin poistettiin ilman mitään syytä.
S24 menee pikkuhiljaa alaspäin... - Hei kun keikuskelen
Ihan ilahdusaalto välkähti silmis, kun näin pitkästä aikaa tutun nimimerkin.
Älä nyt hyvä ihiminen nakkaa hanskoja heti-oitis tiskiin, jos aloitukseesi ei tule pitkää pötköä vastauksia. Mitenkäs niitä voisi tulla, jos koko palsta on niin tyhjä, että salaatit ja kaalit ja sen semmoset mojuu ihan vaan ihtekseen.
En ole minäkään sitten viitsinyt tänne tulla, koska mitäpä mä täällä yksikseni huhuilisin. Tein Sääksi-aloituksen, mutta ihmiset eivät ole kiinnostuneita seuraamaan, joten oon aina välillä käynyt tuola 60 palstalla rupattelemassa Sääksestä ja siinä sivussa johonkin muuhunkin aloitukseen.
Kevät on tunkeutunut sisääni. Kesäloma on alkanut ja jos jotakin touhuja on tullut tehtyä, ettei pahemmin ehdi palstailemaan. Iltaisin en laisinkaan ja aamutuimaan en silloinkaan. Meen tallustelemaan ulos sen jälkeen, kun oon suorittanut kahvinjuonti-istunnon tuolla takapihalla, korituolin sylissä ja lintujen liverrysten keskellä. Silloin on minun hetkeni tuumailla maailmaa parantavia aatoksia.:)
Totanoin, tarttee nyt sanoa, että en oikein ymmärtänyt aloitustasi. Joo, toki siinä on joku juju, mutta se ei kolahtanut jetsulleen.
Minä olen kohta lähdössä jonnekin syömään. Ei huvita tehdä tänään itse murkinaa. En osaa vaan päättää meenkö syömään ah ihanaa gebabia, quatro Stagion-pizzaa, aasialaista ruokaa vaiko kiikutanko nälkäisen mahani vaan ABC:lle.
Olisit nyt kertoillut mitä oot koko vuoden touhuillut, kun et palstalle ole ilennyt tulla.
Saattaisihan se olla niin, että jos vaan porukka alkais tänne jotakin naputtelemaan, niin sitten tulis yhä enemmän porukkaa lisää.
Muutama vuosi sitten täällä lenteli huulet ristiin rastiin, sai nauraa naamanahka venyen.
Aika epäkohteliaasti kirjoitit, kun kirjoiti "Meriläisen Roskalevy konsertteja".
Muistuikin tuosta mieleen, että sinulla on/oli jollakin tavalla tarve loukata/kiukustuttaa muita kirjoittajia. Minusta se ei ole kovin hyvä tapa.
Täällä paistaa aurinko koko itsenään, tuulikaan ei kiukuttele ja mun takapihan syreenissä on jo hirmuisen isot hiirenkorvat. Että kyllä täs kelepaa.
Oikein mukavaa päivää sinulle ja vedä ne hanskat tiskiltä takaasi kouriin ja oo ihimisiksi. - ykstuttukamu
Käytetäänköhän noita varalaskupaikkoja koskaan, huomasitko?
Meriläinen on upotettu jo kauan sitten. Tuli tilalle tulisilla joka ei viitti enää helmiä tänne heitellä kun niitä ei juurikaan arvosteta, edes roskalevyinä.
- hyppy-heikki
Toisen roska, on toisen aarre.
Ei kaikkien ketjujen tarvi sinua eikä minua miellyttää.
Minä osaan kuitenkin suutani soittamatta hypätä pituutta ja korkeutta niiden yli.- hookooko
Verditti muistuttaa kovasti erästä vanhaa narisijaa.
- Rimmir tänään
Ai, oletko takaisin 50 sinkkujen maailmassa otsikosta päätellen :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251098Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126863Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759