Kuutosen testi
-P-
6365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oliks sulla muuta asiaa..
Ei
Muu olikin sitten pelkkää ylistystä.
Toi ohjauksen "tunnottomuus", on pitkälti
makuasia............
Ja sitäpaitsi, kokonaisuus ratkaisee, sitä mielestäni
jopa kehuttiin.........
Mazdan SKYACTIV teknologialla varustetut tuotteet ovat saaneet perin hyvän vastaanoton maailmalla ja voittaneetkin testejä, Suomessa ei jostain syystä vertailutestejä ole nähty, ehkä niissä pelätään, että Mazda6 selättää kaikki nykykilpailijat niin kuin kävi Saksan Autobildin testissä jota ei muuten sitäkään ole Suomeen käännetty vaikka monia varmaan kiinnostaisi.
Isot mainostajat varmaan haluavat, että päivitetty mallisto tulee ennen kuin uskaltavat antaa pelit testiin Mazda6:sta vastaan.
Hesarissa oli hyvin todetty, että Mazdan uudet SKYACTIV koneet hakkaavat vastaavat kilpailijoiden pikkuturbot käytännön ajossa http://www.hs.fi/autot/Mazda osaa pihistellä/a1369978406131
Vanhanaikaiset tehottomat koneet
Nyt on pari kuukautta ja vajaat 6000 km takana uudella diesel -kutosella ja täytyy sanoa, että hyvälle tuntuu.
Ohjauskin pärjää vallan mainiosti kilpailijoihin nähden. Sanoisinpa, että enempi tuo kommentti on sitä pilkun ...
Tuo "tunnottomuus" taitaa olla nykyautoille jonkinmoinen ominaisuus.
Sisäänajo alkaa pikku hiljaa olla takana ja tuntuu kulkevankin varsin pienellä. Maantie / kaupunki ( 80 / 20 % ) 4,3 - 4,5 L / 100 km. Eipä turhan janoinen.