taimiostoksilla

Kävin Taimikulmassa Porissa äitienpäivän kukka ostoksilla tänään. Uudet yrittäjät näytti olevan. Hyvä että yksityisiä puutarha-alan yrittäjiä vielä löytyy. Ei varmaan ole helppoa isojen ketjujen puristuksessa. Hyvältä näytti toiminta uusienkin yrittäjien aikakaudella. Ketä toimintaa nyt pyörittää. En kehdannut kysellä kun oli ruuhkaa.
6160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka, ei ketä.

Äänestä

Ilmaisetkin mainokset purevat. Tyhmiin.

Äänestä

Juu kävin kans Taimikulmassa, palvelu oli todella töykeetä.
En suosittele.
Ja kallis kuin mikä.
Kiertäkää kaukaa.

Äänestä

Hyvä, hyvä - vanha viisus: Ei ole väliä mitä puhutaan. Pääasia on se että puhutaan.

Äänestä
  • Hyvä, että Taimikulman toiminta jatkuu. Viime viikolla myymässä oli Ojalan Tommi. Mies joka tietää paljon kasveista ja pihan laittamisesta. Hintataso oli ihan kohtuullinen ja valikoimat hyvät. Ei pahaa sanottavaa. Ehtivät neuvoa vaikka sesonki on huipussaan. Näyttää kuuluvan yksityisten puutarhakauppojen Viherrinki -ketjuun. Samaan kuuluu Porissa ainakin Paratiisin Taimitarha ja Viherkäine Raumalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


piha kukkimaan kirjoitti:

Kävin Taimikulmassa Porissa äitienpäivän kukka ostoksilla tänään. Uudet yrittäjät näytti olevan. Hyvä että yksityisiä puutarha-alan yrittäjiä vielä löytyy. Ei varmaan ole helppoa isojen ketjujen puristuksessa. Hyvältä näytti toiminta uusienkin yrittäjien aikakaudella. Ketä toimintaa nyt pyörittää. En kehdannut kysellä kun oli ruuhkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu