Sirius sinulta kysyn

mitä minulle tulossa rakkausasioissa? Edellisestä pitemmästä seurustelusuhteesta jo 11 vuotta. Arkeen olen tyytyväinen, mutta tuntuu että elämä naisena ei toteudu näin ollenkaan. Eipä lyhytaikaiset suhteet silti kiinnostakaan, mutta oma elämänkumppani olisi jo tärkeä löytää. Jos näet aikoja sekin kiinnostaa. Entä selkäänpuukottaja entinen naispuolinen ystävä? Saako vielä hankaluuksia aikaiseksi elämässäni?
495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nostan tätä jos Siril Sirius käy täällä..

Äänestä

up

Äänestä
  • Ahaa, tässä avataan sinulle "aarrearkkua" aivan ensin, olet oppinut elämältä paljon ja se vielä koetuu sinun helpotukseksi myöhemmissä elämään liittyvissä päätöksissä.
    "Sokaistuneet" ovat olleet miehen silmät, jonka olet tavannut. Ei hän osaa ajatella näitä naisten asioita oikeastaan ollenkaan.
    Tuo nainen (puukottaja) näyttää sotkeutuvan asioihisi, jopa jossain tasolla noihin miesasioihinkin.
    Koeta kestää, sanotaan. Antaa vuoden mennä, tulee joku vahva vastoinkäyminen tai riita, jonka jälkeen olet vapaa monista asioista.
    Sama mies täällä taustalla näyttää olevan, seuraa kuin sivusta tilanteita, ei uskalla tulla lähelle, kun sinulla on noita selvitettäviä asioita. Tätä nyt ihmettelen, tunnetko hänet? Eikö uskalla lähestyä, vai pelkääkö tuottavansa ristiriitoja? vai kokeeko sinut niin toimeliaana, että pelkää että et arvostaisi hänen rauhallisempaa elämäntyyliään? Taitaa mennä vielä aikaa ennenkuin jotain tapahtuu, loppuvuosi tai 2014 jotain vipinää.
    Hiljaa hyvä tulee täällä sanotaan, vaikka aikaa noin paljon seurustelusuhteista kulunutkin. Sinulla on niin paljon kaikkea touhua todetaan. Olet aika onnellinen jo niiden parissa.

    keväisin terveisin
    Siril

    Äänestä

näit todellakin hyvin :). Tiedän, ketä miestä tarkoitat. Mutta epäselväksi jäi, onko juuri hänen kanssaan sitä vipinää, eli uskaltaako lopulta lähestyä? Toinen kysymys oli tuosta vahvasta vastoinkäymisestä, liittyykö se minuun tai lapseeni, siis mihin asiaan tarkemmin ottaen? Minulla oli jo iso riita tämän selkäänpuukottaja naisen kanssa, kun minulle selvisi mitä kaikkea vehkeili ja valehteli selkäni takana, oli aivan uskomatonta touhua. Näit senkin oikein, että vehkeili miesasioissa, aiheutti hankaluuksia minun ja tämän mainitsemasi miehen välille, koska oli itse kiinnostunut hänestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aurinkomarja1 kirjoitti:

mitä minulle tulossa rakkausasioissa? Edellisestä pitemmästä seurustelusuhteesta jo 11 vuotta. Arkeen olen tyytyväinen, mutta tuntuu että elämä naisena ei toteudu näin ollenkaan. Eipä lyhytaikaiset suhteet silti kiinnostakaan, mutta oma elämänkumppani olisi jo tärkeä löytää. Jos näet aikoja sekin kiinnostaa. Entä selkäänpuukottaja entinen naispuolinen ystävä? Saako vielä hankaluuksia aikaiseksi elämässäni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu