Ovatko 20-25 -vuotiaat mielestäsi kakaroita?

ttt10

Vai voitko pitää tuon ikäisiä jo aikuisina?

5

179

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kakaroita ovat

      Olen 38v ja tuon ikäisten jutut kuulostaa kakaramaisilta, rasittavia pentuja joita joutuu töissä sietämään. Luulevat vielä olevansa kaikkitietäviä kaikista asioista :D
      Joitain nuorison ajatusmalleja muistan omastakin nuoruudesta mutta tähän ikään mennessä kyynisyys on jo voittanut, maailma ei ole osoittautunut hyväksi paikaksi ihmisille.

    • 15419

      Mitä vanhemmaksi tulee sitä enemmän tuntuu ettei osaa yhtään mitään eikä tiedä mistään mitään mutta nuorena sitä vasta tyhmä olikin.

      Ehkä nopea äly onkin vain jalostunut viisaudeksi.

    • N28WAikuinen

      22v on kakara ja 25v on jo aikuinen

      • N28WAIKUINEN

        KORJAAN 20v on kakara ja 25v on jo aikuinen


    • Liki 40v jo

      Riippuu tietenkin vähän ihmisestäkin. Jotkut ovat todella fiksuja ja vastuuntuntoisia jo parikymppisenä, jotkut ovat vielä nelikymppisinäkin ihan polvihousutasolla.
      Mutta kyllä vaan 20v ja aika usein vielä 25v ikäiset on aika penikoita.
      Näin se vaan on. Ja tiedän kyllä mistä puhun, olen kuitenkin paljon eri-ikäisten ihmisten kanssa tekemisissä päivittäin.
      Itsestäni sen verran, että kun olisikin 20vuotiaan fysiikka ja nykyikäisen järki niin olisi kyllä elämä mahtavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      161
      3271
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3022
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      112
      1555
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      153
      1289
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1097
    6. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      65
      1092
    7. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      46
      943
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      24
      938
    Aihe