Hei, mitä olette mieltä, voinko ottaa rotilleni käyttöön vanhoilla kaneillani olevan pesän? Se on puumökki, eikä sitä varmaankaan voi pestä. Siinä ei kai haise pissa, mutta pelkään, että siinä olisi jotain pöpöjä. Pesäkopissa on hieman kaninkarvoja, mutta ne voi nyppiä pois.
Jos pesäkoppia ei voi pestä, mitä voisin tehdä sille?
Rotan pesäkoppi
Annukka-Kaisa
2
92
Vastaukset
- Sedä
Puukoppiakin voi kyllä yrittää pestä, mutta tuskin se siitä suuremmin puhdistuu. Kanien ja rottien välillä ei kyllä pitäisi olla mitään tarttuvia tauteja, joten eiköhän sitä voi ihan hyvin käyttää :)
- geh
Hyvin voi pestä! Itse liotan puukopit ensin kunnolla vedessä, sen jälkeen pesen pinnat miedolla pesuaineella ja annan kuivua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200