Vaarallista leikkiä Iknonvaaran metsissä

Järki hoi

Joku älykääpiö on aloittanut systemaattisen nuotioiden polttamisen Iknonvaaran metsissä. Tavoitteena on ilmeisesti ainakin kerran polttaa nuotiota joka kannon juuressa. Nyt on vielä maa kosteaa joten tuli ei niin herkästi leviä. Kuivaakin on tässä kesää kohti mentäessä tulossa joten jos teidän kultamussukkanne hiipii kotoa halkokassin kanssa niin laittakaapa nuotiolle omaan pihaan.
Avotulen teko toisten maille ei ole ainakaan mikään perusoikeus. Samalla muutakin törkyä viskellään luontoon. TÄMÄ JOS MIKÄ ON VAARALLISTA LEIKKIÄ!
Joten jos joku tietää nämä kyseiset touhuajat niin opastakaa mieluummin muihin harrastuksiin.

4

270

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Johan nyt on kumma. Itse metsänomistajana pistän kohta vartioinnit käyntiin. Hyvä, kun ilmoititte. Metsissäni ei juoksentele enää irtokoiratkaan saatikka ihmispoloiset.

      • haista p.......

        oiskohan joku käyny makkaranpaistossa,ja heti herne imastaan nenään,ja syvälle!


    • Puskasta-ampuja iski

      Viina maistuu Narwan yössä
      nostomiehet ovat työssä
      ampuilevat puskasta
      ja ähkivät tuskasta
      kun aina enemmän vaan
      paskattaa ja janottaa
      eikä kateudeltaan
      hetken rauhaa saa

      • Metsään vaan!

        Jaa, että vartiat laitat? Kyllä siellä Sinunkin suurella metsäpalstalla saa vapaasti liikkua ja marjatkin poimia tämän Suomen lain mukaan. Tulta toki ei saa viritellä ilman Sinun, suuren päällikön, lupaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      43
      2218
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2088
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1950
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      393
      1697
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      909
    Aihe