missä vika????

Sattui outo tapaus,jätin auto parkkiin poistin avaimet ovetlukkoon,auto lähti startilla liikkeelle,onneksi törmäsi seinään,missähän voisi olla vikaa virtalukon pohja vai startti Kiitos etukäteen !!!!
7121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Virtalukon pohja, startin solenoidi, startin rele, jos sille on sellainen, tai jopa johdotus. Todennäköisyysjärjestyksessä ovat nuo, eli ekana todennäköisin.

Äänestä

Vika on siinä, että jätit vaihteen päälle niin tekee vain täysi pökiö, koska käsijarru on sitä varten.

Äänestä
  • Et ole tainnut käydä vielä autokoulua kun tuollaisia ohjeita jakelet, dorka?!

    Äänestä

  • mistä näitä sikiää? kirjoitti:

    Et ole tainnut käydä vielä autokoulua kun tuollaisia ohjeita jakelet, dorka?!

    Opetetaanko autokouluissa nykyään, että käsijarrua ei saa koskaan jättää päälle/ käyttää?? Kyllä itsekin jätän aina käsijarrun varaan ja vaihde vapaalla, paitsi mäessä varmistan vaihteella paikallaan pysymisen. Kunnossa olevaa käsijarrua voi käyttää ympäri vuoden !
    kortti ollut 15v..

    Äänestä

  • mistä näitä sikiää? kirjoitti:

    Et ole tainnut käydä vielä autokoulua kun tuollaisia ohjeita jakelet, dorka?!

    Vain täysi hölmö pysäköi vaihteen varaan autonsa.

    Äänestä

  • 0909 kirjoitti:

    Vain täysi hölmö pysäköi vaihteen varaan autonsa.

    Älä nyt. Korjaamot kiittää, kun töitä riittää. Vaginoissa tuo vaihteen varassa roikottaminen kun pyöräyttää konetta väärään suuntaa, niin seuraavaksi on jako sekaisin, koska kiristin toimii öljynpaineella - siis ei toimi, kun kone ei käy.

    Äänestä

Epäilen liian harvaa betoniraudoitusta,,,,,,,,,,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porot1 kirjoitti:

Sattui outo tapaus,jätin auto parkkiin poistin avaimet ovetlukkoon,auto lähti startilla liikkeelle,onneksi törmäsi seinään,missähän voisi olla vikaa virtalukon pohja vai startti Kiitos etukäteen !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu