olutmestari

millaista ruokaa ja millaisia hintoja pitävät? Etsitään ystäväporukan kanssa paikkaa minne mentäisi syömään. Tämä olisi kaikille uusi tuttavuus.
10935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Iisalmen toiseksi paras ruokapaikka Chaplinin jälkeen. Hintataso suht ok, eli ehdottomasti valitsisin Chaplinin jälkeen seuraavaksi ruokapaikaksi Olutmestarin. Tosin aiemmin osattiin tehdä vielä parempaa kuin nykyään, mutta silti. Molemmissa paikoissa riippuu vähän siitä kuka on milloinkin kokkina.

Äänestä
  • Olisiko liikaa vaadittu, että ottaisit jonkin verran selvää itse. Ruokalista löytyy osoitteesta http://www.olutmestari.com/?Ruokalista. Kai siinä hinnatkin kerrotaan.

    Yksi pitää äidistä, toinen tyttärestä ja kolmas kenties pojasta. Käy siksi tutustumassa henkilökohtaisesti. Ei pidä olla turhan arka.

    Äänestä

  • Melutostari kirjoitti:

    Olisiko liikaa vaadittu, että ottaisit jonkin verran selvää itse. Ruokalista löytyy osoitteesta http://www.olutmestari.com/?Ruokalista. Kai siinä hinnatkin kerrotaan.

    Yksi pitää äidistä, toinen tyttärestä ja kolmas kenties pojasta. Käy siksi tutustumassa henkilökohtaisesti. Ei pidä olla turhan arka.

    Olutmestari aivan ehdoton kesällä, ei parempaa terassia olekaan . kuka haluaisikaan möllöttää sisätiloissa. Hieno paikka!

    Äänestä

  • Artoksessa oli myös erittäin hyvää ruokaa, ja hintataso oli Chaplinin luokkaa, ehkä jopa osittain edullisempi. Ehdottomasti Mestarissa on paras terassi.

    Äänestä

Käymme maalla ollessamme 1-3 kertaa kesässä. Useimmiten kalaa, suht ok. - Joskus myös siellä erilaisia tanssiesityksiä sambaa, sumpaa tai jotain sinne päin.
Hienot wiuvit loistiofirmaan (namnamia jälleen tänä keväänä osinkoina) Olviin päin terassilta.

Äänestä

Huikealla paikalla ja rakennus myös erittäin tunnelmallinen. Tarjoilu on useimmiten hyvää.

Jos kala on tuoretta, ota jokin sellainen annos. Muikut kuuluvat kesään eikä niitä ole helppo pilata. Muuta en sitten suosittelekaan syömään lukuunottamatta savuporokeittoa. Tuntuu siltä että suurin osa ruoista on eineksiä ja ne lämmitetään joko mikrossa tai rasvakeittimessä, ainakin koostumus on monesti sellainen. Tietysti kun hintataso on suht halpa, on huono vaatiakaan huippulaatua mutta ruoan tuoreus pitäisi kuitenkin olla ykkösprioriteetti ravintolassa. Siinä olisi mahtava paikka iisalmelaisella ravintolalla näyttää että osataan sitä sielläkin tehdä muuta kuin ABC-tasoa!

En tosin ole tänä kesänä käynyt mutta näin ainakin edellisinä vuosina. Mutta ne puitteet ovat tosiaan sen verran hyvät että niillä saa paljon anteeksi.

Äänestä

Loistavaa palvelua ja ruoka tulee nopsaan, suosittelen!

Äänestä
  • Kyllä! Ja ruoka on myös tosi laadukasta!

    Äänestä

Oho, 13 vuotta sitten tämä viestiketju aloitettu.
Kyllä kai tässä ajassa asiat muuttuvat.
Missä muuten olutmestari nykyään , v. 2026, toiminnastaan ilmoittelee, onko se vaan feispuukki?
Melkein oon luullut, ettei koko paikka ole toiminnassa enää.

Äänestä
  • Nettisivut ja Facebook näyttää olevan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

millaista ruokaa ja millaisia hintoja pitävät? Etsitään ystäväporukan kanssa paikkaa minne mentäisi syömään. Tämä olisi kaikille uusi tuttavuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu