jos oikeesti haluisitte sen tietyn ihmisen , olisitte jo livessä käyttäneet kaikki keinot hänen suhteen, kun on sp, etanaposti, kännykät summuut härvelit ja useat pääsee jopa juttelemaan. Ei siihen kuole, vaikka yhteyttä ottaisikin....mäkin oon vielä elossa;)
te haluutte vaan esiintyy sivulla
ei rakas, mutta ystä
23174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
En ota enää yhteyttä. Ystäviin kyllä :).
joo toi on oikea asenne
Kaikki täällä kirjoittavat/lukevat ovat enemmän tai vähemmän varasijalla.
Ehkä sinkut eivät ole löytäneet parempaa tai varatut kaipaavat piristystä.
itse en aio olla "varasijalla",kun olen haluttu myös ykkössijalle.senverran täytyy olla,ettei suostu olemaan"kakkos-sijalla".
olla itsekunnioitusta..
minust tuntuu, ettei tän sivulaisia ole edes noteerattu mitenkään, monessa tapauksessa ei näköjään toinen edes tiedä, että joku on häneen niiiiin ihastunut;)
Niin vaikka luulis, että kaikki olis meedioita?
Oujee, olo on upee.... ei tartte elää kenellekään ja voi omistautua omiin juttuihin...
Jännnistystä elämään silloin kun sitä itse kaipaa.
Hyi, pitää olla hiukan vastuuntuntoa myös toisten tunteista, eikä vuosikausia tyhjää löperellä ja rakkautta julistaa. Hyi hyi.
Välillä olo on ikävystynyt. Muuten olen onnellinen je singglleeee!
Eihän sulle kukaan ole sellaista julistanut.
mutta elämästäsi ei tee aitoa se että käytät muita hyväksesi
niin haluunki esiintyä. olen suuri esiintyjä sirkuksessa.
Hienoa jos joku täältä löytää ystävän/sä, kaipaamansa ihmisen. Tai jostain muualta, pojot siitä, mutta onhan aloittaja silti vielä täällä........
voi voi sä joka taas tulit toisella nimimerkillä luovuta sä olet niin pipi päästäs et edes itse ymmärrä. eikä myrkynkeittäjä sen enempää. hah hah hah ei voi muuta. no nautintohan tääkin on kun huomaa jollain olevan tosi kipee olo. hih hih
itse siis huomaat olevasi tosi kipee ja saat siitä nautintoa????
Olisikin asia noin, mutta olen tehnyt kaikki minkä voin. Olen hälle nimenomaan ystävä, en rakas.
se vaan menee välillä sillein et vaikka kaikkensa yrittää niin toinen ei halua jatkaa/alottaa. ei se tarkota ettei jäis ikävä. :/
Niin . Yhteydenpito ja vastavuoroinen sellainen kertoo että myös toinen välittää.
Ihmettelen miksi pidän yhteyttä ihmiseen johon vain mä otan yhteyttä.ei hän koskaan oma-aloitteisesti. Ja mä tykkään ja kommentoin facessa, laitan viestiä mutta hän ei koskaan. Ei soita ei viestitä ei kyläile ei kysy kuulumisia ei kutsu mihinkään.
Miksi roikkuisin sellaisessa? Ei hän välitä:/
Uppista!TOdella moni haluaa vain huomiota, ei sen kummempaa, toisen tunteet on tehty pilkattavaksi ja omaa huomiota varten.
Aivan! Jos on ylipäänsä mahdollista tavata henkilöä, niin miksi ei voi hälle suoraan sanoa ettei voi elää ilman? Kysynpähän vaan! Täällä kyllä niin rakastetaan ja ikävöidään että duudi duu ja syrämpiryyri. Omaa egoa pönkitetään eikä välitetä toisen tunteista hevon peetäkään. Sitten ihmetellään että miks se kulta ei enää haluakaan tavata ja on jonkun toisen viekussa. No siksi, kun parisuhde on vastavuoroinen systeemi, eikä mikään itsekkäiden tunteiden pelikenttä.
Ehkä sitä mieluummin viettää aikaa sellasen tyypin kans joka oikeesti välittää, eikä vaan rakasta virtuaalisesti suomi24 palstalla. On eri asia väliaikaisesti etsiä palstalta vertaistukea ja rohkaisua suhdeasioihin, kuin että jää tänne vannomaan rakkauttaan ja kerjäämään sääliä.
asias kantaa huolta meidän kaipaajien tällä palstalla ikävöimisestä? En vaan voi käsittää ihmisiä, jotka puuttuu toisten tekemisiin. Itsehän olemme tänne tiemme löytäneet, itse löydämme poiskin, hoida sinä vaan omat palstailusi.