miksi kaupunginjohtaja kieltää

antamasta tietoja valtuutetuille, vaikka lainvastaisesti ?

laki on ilkka revon valituksen puolella.

pitäisihän kaupunginjohtajan kuntalaki tuntea.
5104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Strategiaryhmän kaavailut kiinnostavat meitä veronmaksajia erityisesti, eivät vain yhtä valtuutettua.
Ne pitäissi julkaista paikallislehdessä sanasta sanaan.

Äänestä
  • Hyvin outoa on myös jatkuva höpinä itsenäisenä pysyttelemisestä, koska
    Helmi, joka vie suuren osan budjetista, on jo olemassa, muuta toimintaa
    ulkoistetaan, yhtiöitetään ja talouspalveluita ostetaan Hetatalta.

    Äänestä

Tulihan se suunta vihdoinkin esille, Ylivieskaan!

Äänestä
  • mikä yllätys

    Äänestä

ja anteeksipyynnön aika ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lain kunnioitus kirjoitti:

antamasta tietoja valtuutetuille, vaikka lainvastaisesti ?

laki on ilkka revon valituksen puolella.

pitäisihän kaupunginjohtajan kuntalaki tuntea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu