..palvelu on kyllä ala-arvosta (ainaki Volvo-puolen). Auton ku vie huoltoon, niin menee viikko, ennenku kukaan aikookaan kattoa sitä. Jos annetaan aika huoltoon esim. klo 7:30, niin olettais, että auto on nosturin päällä klo 7:40, eikä seuraavalla viikolla! Kokkola on huonon palvelun Mekka ja luvattu maa. Täytyy tästä lähtien alkaa oikeen vaatimalla vaatimaan kunnon palvelua. Hintaa kehataan ottaa, niin, että hirvittää, mutta "EIOO:ta" vaan myydään.
Hartman Mobilan..
12
2454
Vastaukset
- s40
Jep, olen täysin samaa mieltä että raha kyllä kelpaa, turha lähteä kyselemään mitään varaosanumeroita ilmaiseksi.
- valittaa
Ajakaa aidolla Fordilla (eikä millään Volvo-Fordilla) ja käykää Kokkolan Viescarissa huollossa, palvelu pelaa ja aikataulut pitää. Minulla ei ole ainakaan mitään valittamista.
Nimimerkki Mondeolla jo kymmenen vuotta.- voortti
Kuka sitä nyt näin fiksus kaupungis voorttilla kehtaa edes ajaa.Sehän on maalla-asuvien kepulais uuninpankkopoikien kioskikassi.
- PikkuMikko
voortti kirjoitti:
Kuka sitä nyt näin fiksus kaupungis voorttilla kehtaa edes ajaa.Sehän on maalla-asuvien kepulais uuninpankkopoikien kioskikassi.
Solvatkaa autojanne sille tarkoitukseen tehdyllä sivulla, kiitos!
- Tojota-tero
PikkuMikko kirjoitti:
Solvatkaa autojanne sille tarkoitukseen tehdyllä sivulla, kiitos!
Solvaa sinä missä haluat, päde muualla ohjeidesi kanssa
- Junnila
Vaihda automerkkiä.Muualla palvelevat.Hartman on ruottalaisten paikka.Pitää olla petersöörestä ennenkuin saa palvelua,tai ainakin kronobystä!
- Mister
Och herr Junnila är..........14år?
- Junnila
Mister kirjoitti:
Och herr Junnila är..........14år?
Herr Junnila är 62 år.Direktör.
- sjölvklaart
Junnila kirjoitti:
Herr Junnila är 62 år.Direktör.
det förklarar saken....
- Vollenomistaja
Itse olen oman autoni huollattanut pietarsaaren mobilassa samaisesta syystä. Palvelu oli loistavaa ja pari päivää huollon jälkeen tuli vielä kysely jossa tarkistettiin ettei mitään huomautettavaa jäänyt.
Plussana vielä pietarsaaren myyjien 100x paremmat käytöstavat klalaisiin verrattuna ja reilusti halvemmat hinnat.
- 'ei ruotsinkielinen vollenomistaja' -- JAG VET
Nykyään tulee ennätysmäärä valituksia autonhuolloista.Tekemättömiä töitä laskutetaan.Onneksi minulla on polkupyörä.
- työnjohtaja
miks et kävele älä tule meille asiakkaaksi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1514929Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa193555Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1593364Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss352851Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu972608Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181863Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky101595Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101472Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1441470Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111277