Näin on,jos joutuu maksamaan esim Turussa Danske Bankin tiskillä (5 euroa) ,Soneran postitse lähettämän laskun,josta vaaditaan 2,9 euroa kuluja heinäkuusta lähtien.No onneksi on mahdollisuus käyttää verkkopankkia.
Soneran laskun maksaminen vie
7,9 euroa
177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Moro "7,9 euroa"
Totta turiset, pankin tiskillä kun käy vilauttamassa laskua ni siitä tulee erilinen kustannus. En osaa kyllä varmaksi sanoa, onko niin kaikissa pankeissa.
Hiffasinko oikein, että tarkoitit tuolla verkkopankilla eLasku mahdollisuutta? Se nimittäin oli hyvä pointti! Verkkopankkiin kun vastaanottaa meidän laskun eLaskuna (muutos tehdään pankin omilla sivuilla), niin paperilaskuveloitusta ei tule. Sit toinen vaihtoehto on vastaanottaa meidän lasku omaan sähköpostiin, eikä siitäkään mene silloin paperilaskuveloitusta, luonnollisesti. Tuollaisen muutoksen voi muokata itselleen Soneran Omilla Sivuilla.
Lauren@SoneraPartio