Tiukan budetin vuoksi naapuri päätyi Dacia Lodgyyn, koska edullinen autossa on tilaa suurelle perheelle, autossa on luotettava Rellun diesel ja pitkä takuu.
Toyotan Verso ihan perusmallina oli nippa nappa budjetissa.
Skodan Roomster oli naapurin mielestä kallis kokoonsa nähden. Lodgyyn verrattuna Roomster on pieni ja kuitenkin länsiauton hintainen.
Toyotan Verso ihan perusmallina oli nippa nappa budjetissa.
Skodan Roomster oli naapurin mielestä kallis kokoonsa nähden. Lodgyyn verrattuna Roomster on pieni ja kuitenkin länsiauton hintainen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onhan tuossa Lodjussa ylivoimaisen halpa kilohinta. Mites muuten pärjäsi kolaritestissä? Kilon palasina.
väärä palsta... Dacialla oma
Onko tämän palstan autoilla vain tarkoitus ajella niitä kolareita.
Dacialla voi taittaa myös leppoisasti taivalta.
Muissa autoissa on vahva turvakori, Daatsialla ajavaa vain taivas varjelee kolarilta.
No jaa - ajo-ominaisuudet ovat osa turvallisuutta ja uudessa Taavi 3:ssa on jäykkä taka-akseli. Lähtee lapasesta.
Sulla lähtee lapasesta. Oletko testannut uuden Octavian ja Dacian? Onko naapurin koira koeistunut penkit? Kertoivatko Suomi-kaksnelosella? Vai luuletko vain?
Ei uusi Taavi ole hyvä ajaa - ainakin jos vertaa omaan Golfiin. Kokeilin 1.6 Ögy Dieseliä.
Testeissä ei ajo-ominaisuuksia Ögyllä ole myöskään paljoa kehuttu.
Luulen, ettei naapurin koira ole koeistunut Ögyä, mutta koirat eivät tunnista kovin hyvin automerkkejä, joten vahvin peruste luulolleni on se, ettei naapurilla ylipäätään ole koiraa.
Kakkosnelosella - Suomi -sellaisellekin - voit kertoa mitä tahansa. Elämäsi tarina: kakkosnelonen.
Sinun tarinasi kuulostaa pikemminkin pajunköydeltä kyuin kakkosneloselta.
Luuletko koiran koeistuneen Skeida Taavin?
Dacia on järkivalinta... 2015 vuonna tulee 5000 euroa maksava Dacia, sitten täytyy ostaa eukolle oma sellanen, ja ehkä tyttärellekkin jos vain kelpaa.
Naapuri on tehnyt todellakin järkivalillan. Roomster on kapea ja ahdas, vaikka näyttää ulospäin jonkinlaiselta tila-autolta.