Hei,
Täällä kirjoittelee 25-vuotias mies, joka on muuttamassa Tukholmaan jatko-opiskelemaan kesän jälkeen. Olen hyvin luotettava ja siisti vuokralainen. Etsin asuntoa tai huonetta vuokrata Tukholmasta tai lähettyviltä.
Täällä kirjoittelee 25-vuotias mies, joka on muuttamassa Tukholmaan jatko-opiskelemaan kesän jälkeen. Olen hyvin luotettava ja siisti vuokralainen. Etsin asuntoa tai huonetta vuokrata Tukholmasta tai lähettyviltä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Meillä olisi pieni yksiö keittokomerolla ka omalla sisäänkäynnillä talomme alakerrassa. Se on kylläkin pieni, n 25 neliötä mutta se on vasta remontoitu kaikkine koneineen ja huonekaluineen. Astianpesukone, tiskikone, keittiön astiat, suihku, wc, mahdollisuus televisioon, lämpö ja vesi sisältyy vuokraan. Vuokraamme sen vuosi kerrallaan. Asunto sijaitsee Brommassa n 11 km Tukholman keskustasta.
Hei,
Olisin hyvinkin kiinnostunut. Voisitko laittaa sähköpostia osoitteeseen fauttis(at)gmail.com
Olemme juuri lähettäneet paperit hyreagästföreningille (vuokralaisten yhdistys) koskien vuokraa jonka olemme täysinkalustettuna ja vesi sekä lämpö sisällytettäen (mahdollisuus muös saunaan) laskeneet 3.500-4.000 kr. Emme ole vielä saaneet vastausta onko vuokra ok. Minkä tason vuokra on sinulle sopiva? Oletko savuton? emme salli tupakointia sisätiloissa. Olemme kiinnostuneita ainostaan vähintään vuoden pituisesta vuokrasopimuksesta. Otan yhteyttä saatuani vastauksen hyreagästföreningiltä.
Kaikinpuolin kuulostaa mielestäni todella tilanteeseeni sopivalta. Vuokrasta päästään varmasti yksimielisyyteen, en myöskään polta. Suuret kiitokset tarjouksesta.
hEI YKSIÖ.missä teillä on mahdollisuus saunaan
Yksiö on omakotitalomme alakerrassa. Voimme antaa saunavuoron omaan saunaamme, joka myös on alakerrassa.
Hei,
Oletteko saaneet vielä vastausta yhdistykseltä?
yt. Tuomas
Etsin edelleen asuntoa. Voi kirjoittaa myös sähköpostia osoitteeseen fauttis(a)gmail.com.
Miespuolisilla opiskelijoilla on vaikeampaa löytää asuntoa Tukholmasta.
Kysy yliopistolta!
Mikähän ohje tuokin oli. JOS haluaa asunnon sen löytää blocketista. Ei tarvi muuta.
Yritähän!
Kerro sitten miten kävi.