Hurghada Hilton Long Beach

Joker

Onkos kukaan käynyt kyseisessä hotellissa? Vaikuttaa esitteen mukaan oikein lupaavalta vaihtoehdolta...all inclusive, mut pystyykö niitä paikallisia oluita ja muita juomia juomaan vai alkaako heti vatsassa kiertämään? Onko hyviä ravintoloita kyseisessä hotellissa? Ainoa asia mikä vähän mietityttää on etäisyys Sakkalaan 22km...lähellä ei taida olla oikein mitään? Kaikki rajoittuu Hotelli-alueelle? Hilton jo nimenä kuulostaa lupaavalla, mut kannattaisko ottaa hotelli lähempää keskustasta....olisin kiitollinen, jos joku pystyisi antamaan vinkkejä

3

1080

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katriina

      Olet oikeassa monessa mietteessäsi. Kyseessä on ihan mukava, ehkä keskitasoa hieman parempi hotelli kaukana kaupungin sykkeestä...Eli kun haluat ns ihmisten ilmoille, tai muuhun kuin hotellin ravintollan, otat kyydin ja matkustat keskustaan.
      Kaikesta ed mainitusta huolimatta vietin oikein onnistuneen loman ko hotellissa joitakin vuosia sitten. Palvelu on hyvää ja ranta ok.

    • kaljamaha

      En tiedä mitä ovat muut juomat,mutta paikallinen SAKARA olut oli mielestäni vähintäänkin yhtä hyvää kuin suomalaisetkin oluet. Ja tohtii juoda!

      • Joker

        Suurena kaljan ystävänä hyvin tärkeä asia lomakohteessa on, et siellä saa hyvää olutta ja uusien oluiden maistelu vasta hienoa onkin...muilla juomilla tarkoitin vähän vahvempia aineita, mut ei sieltä taida kauhean helposti löytää vahvempia juomia ,mut ei se haittaa kunhan paikallinen kalja on hyvää...:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe