Miksi

aina mahdottomaan? Kun tietää jo valmiiksi että vain ongelmia tiedossa? Ja tunteita ei kuitenkaan pysty niin ohjailemaan. Olen mustasukkainen sinusta. Ei ole syytä olla. Naurettavaa. Järki-ihmisenä laitoin paperille plussat ja miinukset. Kymmenen miinusta ja yksi plussa. Se plussa oli se tunne. Välttelenkö mä oikeita ihmisiä juuri ihastuilemalla mahdottomiin? Että saa ajan mukavasti kulumaan olemalla tunnekoukussa ihmiseen joka on sopivan etäällä ja mahdoton?
7522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kerro hyvä ihminen ne miinuksetkin. Voidaan sitten arvioida onko ne keksimällä keksitty.

Äänestä

samantyylisiä ajatuksia........pakko vain antaa mennä ohi, vaikka roihu kärventää. Sulla tietysti voi olla paremmat mahdollisuudet. Oletko ihastunut varattuun?

Äänestä
  • Onko mahdottomuuden syy toisen elämän tilanne vai itsesi???

    Äänestä

hänen. Kaikista stanan ihmisistä pätkähdin juuri häneen. Niinkun elämässä ei olis ollut muutenkin vaikeeta tähän asti. Idioottimaisia haaveita pää täynnä.

Ajattelin et tapaaminen vois tipauttaa mun jalat takaisin tukevasti maan kamaralle. Luulen et häviäis tälläset omat höpöhöpökuvitelmat. Tuntuis turvallisemmalta seisoa kiinteä maa jalkojen alla. Pääsis eteenpäin kun ei kuitenkaan mistää mitään tuu.

Tälläset ..piip..palstat .......

Äänestä
  • Oletko jutellut hänen kanssaan tunteistasi kerran tapasittekin? Haavekuvat saa haihtumaan vain omalla asennoitumisella. Tai pahemmalla tilanteen lyttäämisellä että hän sanoo suoraan sinulle EI.

    Äänestä

Aattelin pyytää jos kirjoittais mulle kaikki huonot puolet itsestään ja kattava lista sittenkin;) Ei vais on niitä oikeitakin syitä.

Tunteet ne on kummalliset. Liikuttaa ihmistä sinne ja tänne vaikka paikallaan pysyis.

No on tässä tietysti muutakin ollut. Ehkä on yksi keino paeta johonkin niin ei tartte ajatella muuta.

No täytyy koittaa asennoitua. Uudelleenohjelmointia. Vähän jo selkis ajatukset.

Äänestä

Minun mahdottomalleni.

Olet taas tuhmana ollut ajatuksissani kokonaisen päivän. Oli vähän kiihkeitäkin ajatuksia. Mielikuvituksen laukka:)

Ja todellisuuden masentava tosiasiallisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryhdistädy minä kirjoitti:

aina mahdottomaan? Kun tietää jo valmiiksi että vain ongelmia tiedossa? Ja tunteita ei kuitenkaan pysty niin ohjailemaan. Olen mustasukkainen sinusta. Ei ole syytä olla. Naurettavaa. Järki-ihmisenä laitoin paperille plussat ja miinukset. Kymmenen miinusta ja yksi plussa. Se plussa oli se tunne. Välttelenkö mä oikeita ihmisiä juuri ihastuilemalla mahdottomiin? Että saa ajan mukavasti kulumaan olemalla tunnekoukussa ihmiseen joka on sopivan etäällä ja mahdoton?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu