hmm

Estis

En oikeastaan tiedä miksi tänne kirjoitan. Tämä nyt kai sitten on paikka johon voin purkaa hiukan sydäntäni....

Ollaan aviomieheni kanssa aika nuoria. Yritetään tulla raskaaksi, aloitetaan siis vasta. PElottaa. Jännittää. Mitä jos se lapsi ei olekaan niin kiva sitten kun se syntyy? Mitä jos mä olenkin huono äiti tai jos mieheni jättää meidät?

Tästä on puhuttu, tätä on suunniteltu, viikon päästä ovulaatio. Olen myös ihan varma etten voi tulla raskaaksi/tulen joskus kahden vuoden päästä.

Tästä tuli tyhmä kirjoitus, tiedän, tuntuu ettei mikään tunnu miltään. Kuulostaa juuri siltä että olen 18 ja minulla on kauhea vauvakuume. Asia ei kuitenkaan ole niin kinkertainen.

Miksi mä edes kirjoitin? Kuumetta 39 astetta ja täällä vaan hillun. Nukkumaan, näkemään unia vauvasta.

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mii

      hmm.. "mitä jos se lapsi ei olekaan niin kiva sitten kun se syntyy" tuon kommentin perusteella kehottaisin että odottaisit vielä..

      • äiti71

        Minusta ajatuksesi oli täysin normaaleja ja rehellisiä.Olen kuullut samanlaisia ajatuksia monelta muultkin äidiksi haluavalta.
        Jopa jo äidiksi ehtineet miettivät,riittääkö
        toiselle lapselle yhtä paljon rakkautta kuin ensimmäiselle.
        Aina kun ryhtyy johonkin uuteen josta ei ole kokemusta,niin asia pelottaa.
        Lasten saaminen on iso vastuullinen asia,
        mutta myös parhaimpia asioita elämässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3645
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      25
      3202
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      65
      2845
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      79
      2633
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1718
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      80
      1660
    7. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1487
    8. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      15
      1455
    9. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1444
    10. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      27
      1415
    Aihe