Joo joo nyt joku sanoo että nää on tuhat kertaa kysytty, mutta lähdössä huomenna matkaan yksin niin nopsaa kaipailisin vastauksia.
Ekaa kertaa ei ole kuljetusta hotellille matkanjärjestäjiltä, mitä taksi maksaa ihan Hurghadan keskustaan Sheraton roadille hotellille ilman ruuhkaa noin 10 min matka? Missä ne taksit lentokentällä sijaitsee?
Onko Arosa-aukio Sheraton roadilla? Minkä hotellin lähellä? Siellä ainakin on kuulemma joku pikku kahvila tai vastaava joka myy vaikka olutta suoraan mukaan. Vai olisiko muita vinkkejä mistä saa? Tiedän kyllä jukeboxin mutta se on vanhassa hurghadassa, turhan pitkä matka.
Mitä lentokentän taxfreessä maksaa viina, kalja ja viini?kuinka paljon saa ostaa?käykö eurot, kortti vai paikallinen valuutta? Valittaako hotelli tax free ostoksista?vai saako ihan vapaasti huoneessa nautiskella.....
Mitä pyyhe maksaa tingattuna? Entä paidat, hameet ,kengät jne? Kannattaako ostella kadulta(inhoan tinkimistä :D) vai mennä senzomalliin?Mitä liikkeitä senzomallissa on?
Apteekin hinnoista Sheraton roadilla, ovatko kiinteät vaiko pitää tingata? Mitä esim burana paketti maksaa? Entä mikä oli se hyvä vatsalääke ja sen hinta?
Onko keskustassa jotain beach parteja? joskus kuullut niistä mutta koskaan en ole ollut....
kiitos asiallisista vastauksista!
Hurghadan hinnat ja paljon muuta kysyttävää
3
334
Vastaukset
- Maanantaina lähtö
Niin ja jos joku muu tulossa samaan aikaan ni olis kiva treffailla mennä retkelle tai syömään :)
- muumimummu
Sheraton Roadilla on Kleopatra-basaari niminen kauppa jossa on kiinteät hinnat, jos tinkimistä inhoat. Samaten New Townin puolella on kiinteähintainen kauppa, mutta enpä muista nimeä. Apteekkien hinnat vaihtelevat tosi paljon, jotkut pyytävät kiskurihintoja, ja tinkiä pitää ihan niinkuin muissakin kaupoissa. Jos Egyptissä saat vatsataudin, lääke siihen on Antinal. Hintaa en jaksa muistaa. Olutta voi pyytää mukaan mistä tahansa ravintolasta, minulle ainakin on myyty joka paikassa. Hyvää matkaa, pidä hauskaa!
- Valkea+punainen
Tavataan huomenna-
Olen tulossa mukaan jo useamman kerran käyneenä. Voin kertoa sinulle vaikka lennon aikana.
Miten pääset edullisesti hotelliisi ym.
Miten tunnistan sinut ?
Kerro ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1323144- 2232981
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791936Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771579Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 115984
- 58968
- 11890