Hurghadan hinnat ja paljon muuta kysyttävää

Maanantaina lähtö

Joo joo nyt joku sanoo että nää on tuhat kertaa kysytty, mutta lähdössä huomenna matkaan yksin niin nopsaa kaipailisin vastauksia.

Ekaa kertaa ei ole kuljetusta hotellille matkanjärjestäjiltä, mitä taksi maksaa ihan Hurghadan keskustaan Sheraton roadille hotellille ilman ruuhkaa noin 10 min matka? Missä ne taksit lentokentällä sijaitsee?

Onko Arosa-aukio Sheraton roadilla? Minkä hotellin lähellä? Siellä ainakin on kuulemma joku pikku kahvila tai vastaava joka myy vaikka olutta suoraan mukaan. Vai olisiko muita vinkkejä mistä saa? Tiedän kyllä jukeboxin mutta se on vanhassa hurghadassa, turhan pitkä matka.

Mitä lentokentän taxfreessä maksaa viina, kalja ja viini?kuinka paljon saa ostaa?käykö eurot, kortti vai paikallinen valuutta? Valittaako hotelli tax free ostoksista?vai saako ihan vapaasti huoneessa nautiskella.....

Mitä pyyhe maksaa tingattuna? Entä paidat, hameet ,kengät jne? Kannattaako ostella kadulta(inhoan tinkimistä :D) vai mennä senzomalliin?Mitä liikkeitä senzomallissa on?

Apteekin hinnoista Sheraton roadilla, ovatko kiinteät vaiko pitää tingata? Mitä esim burana paketti maksaa? Entä mikä oli se hyvä vatsalääke ja sen hinta?

Onko keskustassa jotain beach parteja? joskus kuullut niistä mutta koskaan en ole ollut....

kiitos asiallisista vastauksista!

3

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maanantaina lähtö

      Niin ja jos joku muu tulossa samaan aikaan ni olis kiva treffailla mennä retkelle tai syömään :)

    • muumimummu

      Sheraton Roadilla on Kleopatra-basaari niminen kauppa jossa on kiinteät hinnat, jos tinkimistä inhoat. Samaten New Townin puolella on kiinteähintainen kauppa, mutta enpä muista nimeä. Apteekkien hinnat vaihtelevat tosi paljon, jotkut pyytävät kiskurihintoja, ja tinkiä pitää ihan niinkuin muissakin kaupoissa. Jos Egyptissä saat vatsataudin, lääke siihen on Antinal. Hintaa en jaksa muistaa. Olutta voi pyytää mukaan mistä tahansa ravintolasta, minulle ainakin on myyty joka paikassa. Hyvää matkaa, pidä hauskaa!

    • Valkea+punainen

      Tavataan huomenna-

      Olen tulossa mukaan jo useamman kerran käyneenä. Voin kertoa sinulle vaikka lennon aikana.
      Miten pääset edullisesti hotelliisi ym.

      Miten tunnistan sinut ?

      Kerro ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      282
      5308
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      5248
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      4015
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2830
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2417
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2040
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2000
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1727
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1261
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      154
      1108
    Aihe