Moro! Olen siis hankkimassa mun swenorin rullasuksiin uusia laakereita. Onko kellään tietoa mistä niitä vois ostaa?
Swenor rullasuksien laakerit
7
3148
Vastaukset
- IV asentaja
Samoja kun rullaluistimien laakerir osta paketti on edullisimmat
Käy myös ilanvaihtokoneen moottoriin ! - soita tuonne
Itselläni ovat jo toiset Swenorit menossa. Vähän siitä riippuu, minkälaisella alustalla hiihtää, mutta kestävät n. 7-8 vuotta. Sen jälkeen on paras vaihtaa uusiin.
Ajattelin myös uusia laakerit, mutta minua kokeneemmat kertoivat, että ei kannata, maksaa suurin piirtein uusien suksien hinnan ja vanha on aina vanha, jo suksen rakenteenkin kannalta.
http://kallesport.fi/?page_id=102 - kuugeli
Kyllä on tainneet ne kokeneemmat puhua soopaa noista hinnoista. Eiköhän noissa liene samat laakerit kuin rullaluistimissakin joihin kuudentoista kappaleen paketti maksaa muutaman kympin, jolla saa sitten suksiinsa kahdet laakerit. Tietysti silloin hinta muodostuu korkeammaksi jos uusitaan koko pyörät, mutta tässähän kyseltiin pelkistä laakereista.
- 15+12
Joo
Siinä vaiheessa, kun lakerit ovat niin kuluneet, että vaativat vaihtoa, ovat myös pyörät kuluneet. Kuluneisiin pyöriin on typerää enää vaihtaa uusia laakereita.
Aika hyvin tunnen asian, kun toiset tosiaan ovat jo menossa ja vaihtaessani kyselin asiaa Itäkeskuksen Puhoksesta.
- EK:
608 laakerit halvimmillaan 16 kpl setti 25 euroa.Kiinalaisia ovat melkein kaikki mutta kestävät minä kestävät.
Laatulaakerit kappalehinnaltaan n.2-5 euroa. Selvä. Kiitoksia.
- hyväähalpaa
Laakerinetti.com myy skf laakeria 3,10 e kappale rullasuksiin.Tilasin jokin aika sitten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647