Hei,onko kellään kokemusta netti kauppa Preecon kasvihuoneista????
Preeco kasvihuone
9
3924
Vastaukset
- Viljelykesä pilalla
Ostin sellaisen, toimitus kesti noin kuukauden ja kasauksen jälkeisenä päivänä tuuli lennätti PC-levyt. Käyttöohjeita ei toimiteta kuin ranskan ja saksankielisinä, muut voi ehkä saada erikseen pyytämällä. Hyvin heppoinen runko, miljoona ruuvia kasaukseen. Jotain pienempiä puutteita osien suhteen. Reklamoidessa ne syytävät syyn asiakkaan niskaan jopa valehtelulla.
Suosittelen mieittimistä ennen kuin tilla kyseiseltä paikalt yhtään mitään. Sama kasvihuone saa saksasta huomattavasti halvemmalla jago24.de, Preeco toimittaa sen suoraan niiltä tosin reilulla hinnankorotuksella.- pettynyt puutarhuri
Minä erehdyin myös ostamaan kasvihuoneen heiltä,ja täytyy sanoa ettei huonompaa voisi olla.Kasvihuone on niin hepponen etten ymmärrä miten se tulee pystyssä pysymään.En ole saanut sitä edes viellä koottua,sillä osia puuttuu ja on myös lähetetty vääriä osia.
Miten tälläiset huoputus liikkeet saavat yleensä edes myydä mitään.
Älkää kukaan vaan ostako kasvihuonetta heiltä tulette katkerasti katumaan.
- erittain harmistunut
Heidan kasvihuoneensa tuntuvat olevan vain yhden kauden juttu,jos sitakaan.
Harmillista kun saastaa kasvihuonetta varten muutaman vuoden ja sitten erehtyy ostamaan kasvihuoneen joka on aivan romu.
Itse olen omaani joutunut korjailemaan ja tukemaan jotta edes jotenkin pysyisi kasassa.
En todellakaan suosittele ostamaan kyseiseltafirmalta mitaan. - Tyytyväinen2
Pakko nyt vastata tänne,kun kokemusta on. Sori uppauksesta. Kasvihuone siis hankittu heiltä. Toimitus kesti luvattoman kauan, 2 viikkoa. Kasvihuoneen kasaus kesti myös kauan, noin 4 tuntia. Mutta odottelun jälkeen kasvihuone on kestänyt ja ollaan oltu ihan tyytyväisiä. Ostin tuosta firmasta myös terassikalusteet ja niihin olin varsinkin tyytyväinen.
- Tyytyväinen3
Perkele, jäi puolet tekstistä puuttumaan ja en jaksa kännykällä sitä näpyttää uusiksi. Yhteenveto: hitaat toimitukset mutta ok tuotteet voisin ostaa tulevaisuudessakin.
- Preeconkusetus
Tule ny helvetissä hakemaan varaosia, puoli-ilmaiseksi, jos vaikka satut tarviin, ja tarviitkin kyllä!
- Preeconkusetus
Preeconkusetus kirjoitti:
Tule ny helvetissä hakemaan varaosia, puoli-ilmaiseksi, jos vaikka satut tarviin, ja tarviitkin kyllä!
Haeppa tuolta! http://www.tori.fi/uusimaa/Kasvihuone__Supertarjous_20013160.htm?ca=16&w=118&last=1
- Hameväki
Viime keväänä ostamani huone on täysi susi ! Muovilevyt eivät pysy paikoillaan eivätkä kestä lunta !
- Pettynyttarhuri
Ei pusyny edes yhtä kesää kasassa.Älkää ostako.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722699Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252458Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville412131Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.131996Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1081482- 1671343
- 511011
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28954IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16768Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99761