Satuttaa mun tunteita ja loukata mua. Koira oli pihalla, hihnassa ja sakemanni ohitti meidän pihan, koiramme pääsi irti riuhtaistua itsensä sakemannin perään. Olin juuri tullut suihkusta ja pyyhe pääl ja huusin miehelleni että mee hakee koiramme takas sieltä. No mieheni sanoi että en ole minä hommanu tota koiraa, ei ole minu koira, mee ite hakee!!! Pikkasen loukkaavaa. puin sit ja hain koiran. mutta kyllä otti päähän.
Koira ollut 4v meillä ja nyt vasta kuulin totuuden mitä mieltä se on koirasta OIKEASTI!
Antaa kyll'ä koiralle rakkautta ja hellii ja pitää kainalossa, mut sit tollasen heittää ilmoille ni huh huh!!!
Tiedän olen herkkä, mutta mitä sinä olisit tollases tilantees tehny/sanonu jos olisit ollu minä, eikö oliski loukannu. Mieheni kyllä pyytäny anteeksi ja on pahoillaan.
Kuinka sä saatoit rakas mieheni??
6
298
Vastaukset
- Ei jakoa ois
jos mun akka tollaisia alkaisi esittää. Se on saletti. Ensteksi olisin hakenut koiran takaisin ja sitten poistanut akan vaatekasan kanssa mäelle. Ehkä taksin tilannut.
Ennen tästä talosta lähtee akka kun koira, se on varma.- ilkee
Minä taas ottasin koiran ja lähtisin vetää tollasen äijän ilmiolta. Ottasin miehen joka välittää ja rakastaa aidosti koiraani! Selvästi aloittaja ei tee tollasella äijän rutaleella mitään, vaihtoon vaan!
- Ei jakoa ois
ilkee kirjoitti:
Minä taas ottasin koiran ja lähtisin vetää tollasen äijän ilmiolta. Ottasin miehen joka välittää ja rakastaa aidosti koiraani! Selvästi aloittaja ei tee tollasella äijän rutaleella mitään, vaihtoon vaan!
Totta! Unohdin laittaa vain osanottoni tälle daamille kun niin harmitti. Ihan sama kuka käyttäytyy noin, on parempi laittaa kantapäät eri suuntiin...kutakuinkin kuten edellä mainitsin.
Vielä kerran: Et ole ilkee eikä minunkaan ollut tarkotus olla vaikka se saatto vaikuttaa.
- No olipas
No aika paha. Luulisi hänen reagoineen asiaan itse! Entä jos olisit ollut vielä suihkussa, olisiko kertonut asiasta, ennen kuin itse olisit huomannut, ettei koira ole pihassa?
Mut toisaalta, ainakin hän oli pahoillaan. Jos se oli aito anteeksipyyntö, seuraavalla kerralla, kun jotain vastaavaa käy, toimii eritavoin. - halloootaaaaa
Koira ei tietenkään saa päästä pihalta vaikka mitä menisi ohi ! Oletkos ajatellut että joudut vielä joku päivä maksanaiseksi ?
- herkkis koiranomista
Koirani ei ollut vapaana pihassa, vaan nahkaremmissä josta pääsi irti, koira juoksi sakemannin tykö nahkaremmi kaulassa, eli en olis joutunu laillisestikkaan siitä kuseen koska koira oli kiinni. ethän sinäkään voi sille mitään jos remmilenkillä hihna meneekin rikki. Tahalteen koiran päästäminen vapaaksi on eriasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2651633Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141622- 1351221
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1251114- 83797
- 164720
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168711Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala406624- 52582
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52525