Olen syntynyt ja asunut kylässä, jossa joka toinen mies / poika oli pedofiili. Nämä rikoksethan ovat jo vanhentuneet ja silloin, kun ne tapahtuivat, en niistä kenellekään kertonut. Tottakai jokaikinen pedofiili oli niin viisas, ettei silminnäkijöitä ollut lähimaillakaan.
Kerran oli isompi joukko poikia uimarannalla ja toisen kerran oli kaksi nuorta miestä yhdessä, mutta muuten kaikki tapahtui muilta salaa.
Koskaan aikuisiässä ei kukaan ole kimppuuni käynyt, mutta silloin 5-15-vuotiaana tuo oli säännönmukaista toimintaa eikä turvassa ollut missään. Kysymys oli pääasiassa aikuisista miehistä, mutta pari häiriintynyttä nuortakin oli.
Kerran oli isompi joukko poikia uimarannalla ja toisen kerran oli kaksi nuorta miestä yhdessä, mutta muuten kaikki tapahtui muilta salaa.
Koskaan aikuisiässä ei kukaan ole kimppuuni käynyt, mutta silloin 5-15-vuotiaana tuo oli säännönmukaista toimintaa eikä turvassa ollut missään. Kysymys oli pääasiassa aikuisista miehistä, mutta pari häiriintynyttä nuortakin oli.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Maailman kuuluisin skeittari Tony Hawk on viettänyt maanantaipäivän Suomessa.
Tony Hawk on mukana Gumball 3000 -rallissa, johon hän liittyi maanantaina Helsingissä. Hawk oli Instagram-kuvansa perusteella saapunut Suomeen sunnuntai-iltana.
Ahkerasti kuvia matkastaan ottanut Hawk lisäsi Instagramiin kuvan pellolla vaunuissaan istuneesta suomalaislapsesta. Muita ihmisiä ei näkynyt mailla halmeilla.
"Ajamassa Suomen läpi: vauva pellolla", hän kirjoitti.
Kommentoijat ihmettelevät, missä ihmeessä lapsen vanhemmat mahtavat olla. Suomalaiset taas kommentoivat, että on hyvin tavallista jättää lapsi päiväunille tämänkaltaiseen paikkaan, jossa on turvallista olla.
Katso kuva täältä!
http://instagram.com/p/Zh63tkLHml/#
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288566917763.html
Että niinhän sitä ihmiset luulevat... maaseutu turvallinen...
Sekin puoli asiassa on, että olisiko toistakymmentä miestä tosiaan kiikutettu hoitoon pikkutytön lausuntojen perusteella... vai olisiko tyttö kiikutettu hoitoon...?
Tuskin maaseudulla edes tänäpäivänä ollaan niin edistyksellisiä, että yhtä ihmistä (lasta) pidetään tärkeämpänä kuin kymmeniä aikuisia.
Tuskin näiden miesten vaimotkaan olisivat asiasta ilahtuneet, että 'perheen pää' leimataan rikolliseksi... eiköhän se syypää olisi ollut pikkulapsi.
Ilmoita silti vain poliisille, olivat teot vanhentuneita tai eivät. Ehkä saisit myös muita tietämiäsi uhreja mukaan. Hirveä asia, varmasti pitkän ajan kuluessa sukupolvelta toiselle jatkunut ja ehkä (toivottavasti ei) edelleen jatkuva kierre. Toivottavasti saat apua esim. traumaterapiasta. Oikeudellisen puolen esiin ottaminen on jo toipumisen kannalta merkityksellistä. Jos poliisi ei ota puheitasi vakavasti, ei se ole oikea poliisi, vaan joku törppö vain.