Osta citroen

Ja menetä huumorintajusi. Pitkät ajat jotka auto on korjaamolla, tekevät citikan omistajista sarkastisia tosikoita, ennemmin tai myöhemmin. Katkuruus ja ihmisviha puskee citikan omistajien kirjoituksista läpi.
Eikö kannattaisi ostaa kestävä ja taloudellinen auto? Mitä sitä mieltään järkyttämään bulkkituotteilla.
Tervehtyminen alkaa siitä että tunnustetaan totuus!
1093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Valitettavasti totta puhut. Minultakin meni elämän ilo sen siliän tien kun tein elämäni suurimman virheen ja ostin Citikan. Nyt yritän päivästä toiseen tukevan mieliala lääkityksen avustuksella selvitä. Kaikki säästöt menny korjaamoille ja kuntoon ei tule. Kohta menee asuntokin velkoihin ja joudun hakemaan velkasaneerausta. Pikavipeillä maksan edellisiä lainoja. 26,5kg olen laihtunut puolessa vuodessa.

Äänestä

Klo. 06:27 ja provourpo on jo tehnyt pakkomielteen riivaamana avauksen Citroen-palstalle. Yhtä järjetön avaus kuin aiemminkin ja se johtuu provourpon älyn vähyydestä.

Tuohon aikaan terveälyiset, vakavaraiset ja sivistyneet citikkakuskit vielä nukkuivat.

Äänestä
  • Citikkaan hurahtaneet on muutenkin semmoisia sohvaperunoita ja pankolla makaajia jotka saamattomuuttaan ja laiskuuttaan sekä yleisestä velttoudesta johtuen makoilevat ilta päivälle. Osa krapulassa kunnes haroo punkkansa vierestä sen vakio viinipullonsa ja kohta Citikkakin näyttää niin hyvältä ja mukavalta.

    Äänestä

Kyllä, citikan omistajat makoilevat puoleenpäivään, käyvät manikyyrissä sen jälkeen. Sitten kun on otettu mini vogue onkin aikaa katsella viinilasi kädessä kun me ahkerat työläiset jotka maksamme sitikan omistajien velttoilun , palaamme ansiotyöstä kestävillä japanilaisautoilla. Sitikan omistaja on joutunut ennenaikaiselle eläkkeelle kun auton korjauslaskut on saaneet kunigaspultin löystymään.

Äänestä

Ei se sitä ole. Saamasi vaikutelma johtuu vain ja ainoastaan siitä, että juttusi ovat aivan ala-arvoisia. Mielikuvituksettomia, tylsiä, vailla järjen häivää, eikä tarinoillasi ole minkäänlaista todellisuuspohjaa.

Kyllä keskiverto sitikkakuski pystyy autolleen ja jopa itselleenkin nauramaan. Saman huonon tarinan toistelu päivästä toiseen, hieman eri versioina, ei kuitenkaan jaksa hymyilyttää ketään.

Vaikka vaikeahan se on vitsiä vääntää aiheesta, josta ei mitään tiedä...

Äänestä

Hyvällä tarinalla ei tarvitse olla todellisuuspohjaa.

Äänestä
  • Menehän nyt provourpo nukkumaan, jotta heräät aamulla jo klo. 06:25 tekemään huikean älykkäitä avauksiasi. Älä sitten metelöi kun kirjoitat, sillä me terveälyiset, vakavaraiset ja sivistyneet nukumme vielä silloin.

    Äänestä

  • Ei välttämättä, mutta siinä tapauksessa tarinan kertojalta vaaditaan jo sellaisia lahjoja, joita näillä palstoilla hyvin harvoin näkee. Ja jos tarinalla ei ole mitään yhteyttä oikeaan elämään, mitään tunnistettavia nimiäkään on aivan turha mainita.

    Jos kerrot vitsiä Citroënistä tai Sitikan omistajasta, olisi tarinassa hyvä olla sen verran totuutta mukana, että Citikan omistaja pystyy tunnistamaan itsensä ja autonsa muutenkin kuin mainitun nimen perusteella...

    Äänestä

Auto kuumetta ollut jo lokakuun alusta
Phdintoja

Suzuki kesävyys raporteissa kärjessä ja edullinen x 4
miinuksena voisi mainita ,ruostumisen tilaston huonoin

mazda
kestävä japanissa tehty , mutta aika kallis ja ruostuminen voi olla edesä, entiedä näistä nykyisistä. kiinostaa mazda 2

Toyota
Hyvä merkki kaikin puolin ei huonoja puolia tekniikan kärjessä, mutta ei oikein omaa imagoa , kansanauto jos mikä se rassaa, nyt kun on autokuume ja ihminen pöljimmilään, ihan kuin riijatessa aivot seisoo ....kanssa

mercedes -benz ex auto oli mersu, jätti tielle kahdesti viimeinen kerta oli lopullinen, sinne jäi koko mese.
yksi 1 ehdokas , ärsyttää vaanse että ihminenn valitsee tutummman jos saa valita, ja minun tapauksessa se olisi mersu, -jos nyt ei kuitenkaan oltais niin ihmistä

Volvo koiranluut kuulemma huonot olleet joskus ja kuiminauha moottori, muuten kiinnostaa jos joku vaan yli puhuisi.

Äänestä
  • Jåå-å. Lycka till och samma på svenska.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dr alban kirjoitti:

Ja menetä huumorintajusi. Pitkät ajat jotka auto on korjaamolla, tekevät citikan omistajista sarkastisia tosikoita, ennemmin tai myöhemmin. Katkuruus ja ihmisviha puskee citikan omistajien kirjoituksista läpi.
Eikö kannattaisi ostaa kestävä ja taloudellinen auto? Mitä sitä mieltään järkyttämään bulkkituotteilla.
Tervehtyminen alkaa siitä että tunnustetaan totuus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu