PÄSSINPÄÄT pois vallankahvasta.
Hyvä että vaihdettiin!
Mies Heinolan
9174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko nyt vallankahvassa PÄSSINPÄÄT?
Ketkä ne mahtasivat olla?
joo ja eikö tämä itseään peräti mieheksi kehuva kuumakalle voisi pysyä poissa edes täältä...nää sun jutut on jo NIIN kuultu- get yourself a life, please!
Joo - hyvä, että hörhöt sai kenkää.
"Mies Heinolan" ja "Oikein hyvä" kuvailevat hyvin hildeniläisten luonnetta (demarit, pahelaisit, kristilliset, persut).
Just tällaisia te olette.
Keulakuvana on se kuluisa Mika Yli-Kaakinen.
Toisaalta voitajan sarkasmia voi selittää epävarmuudella ja suorastaan pelkotilalla, kun pikkulapsi, joka pääsi tekemään jotain isoa ja klarmeaa, mutta seurauksina voi olla isin luunäppi tai kunnon selkäsauna?
Olen samaa mieltä. Nyt ollaan menossa oikeaan suuntaan.
Eikö valtuusto tajua, että Hildenit pelaavat vain aikaa ja hylkäävät kaikki heti, kun omia bisneksiä on kunnossa ja suojassa?
Naiset lähtevät politiikasta ja valtuusto jää siivomaan ….
Jotenkin tuntuu siltä, ettei Yli-Kääkkä itse postaa näitä aloituksia. Juoppojen sielunelämä/ajatuksenvirta on lähes poikkeuksetta samalla tasolla apinoiden kanssa. Sillä erotuksella tosin, ettei eläin tietoisesti tee ja tuota pahoinvointia ympäristölleen.
Veikkaan hyvin vahvasti kääkän antaneen nimensä jonkun muun taitavamman kirjoittajan käytettäväksi. Onkohan palkkana ollut 10-15 "ilmaista" tuoppia torin varrella sijaitsevassa räkälässä per viikko? En olisi lainkaan yllättynyt mikäli joskus paljastuisi mahdollinen sponsorointisuhde.
Oletko homo vai juoppo vaiko molempia?
Juoppo ei ole edes ihminen, vaan ongelmajätettä!