Mitä teen kun gerbiilini aloittavat kamalan shown jos ne laittaa toiseen pohjattomaan häkkiin siivouksen ajaksi. Ne alkaa puremaan täysillä pyyhettä mikä on pohjana ja kaltereita... Mitä teen?
Apua! Gerbiilini ovat tulleet hulluiksi!
3
96
Vastaukset
- Sedä
Laita ne kuljetuskoppaan josta ne ei pääse millään ulos :D sellainen olisi muutenkin oltava, koska jos joudut niitä viemään esim. lääkäriin, niin ei enää aleta eka ostelemaan koppaa. Ihan normaalina pitäisin tuollaista pakoon yrittämistä.
- Almuli
Ei auta sulkea vaan pienempään tilaan pakolla... laita sinne varasijoituspaikkaan jotain gerbiileille tuttuja tavaroita, mitkä on olleet niiden terraariossa. Turvallinen haju rauhoittaa gerbiilejä. Pyyhe myös voi haista jotenkin erikoiselta? Mahdollisesti pesuaineelta?
Kuljetuskoppa olisi myös hyvä vaihtoehto, mutta siis se ei kuljetuskopankaan kanssa kuulu asiaan että purraan seiniä ja juostaan hädissään. Normaalia on se, jos gerbiilit kaivavat seiniä ja touhuavat, tai nakertavat, mutta mikäli gerbiilisi siellä pyyhkeen päällä käyttäytyvät jotenkin tavallista hätääntyneemmin, niin kannattaa tuota ekaa vinkkiä kokeilla. - hyppymyyrä
Pyyhe ei ole hyvä varuste. Purua ja kantoboxi joita saa eläinkaupasta. Pari tavaraa niin OK.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2664654Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232590Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951282
- 471169