Hauki
:))
22306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
tuolle miehelle pitäisi antaa mitalli, eipä tule pennusta tyhjän nysvääjää
vain vauhdissa.ei sen kummempaa :)
nuun oikeesti yhteyttä.?mun olisi pakko päästä puhumaan sulle?
pitäis ottaa yhteyttä? :o
,tietenkin voisit ottaa yhteyttä minuun.koska minua vaivaa eräs kirjoitus..mietin vaan,että onko se sun tekemä..jos on,niin ei haittaa,mutta jos taas ei,mun on vaihdettava paikkakuntaa oikeesti..
paikkakunnat osiossa.siinä on tärkeitä päivämääriä.kuulostaako tutulta?
hmmm, tuskin. mikäköhän kirjoitus kyseessä??
tähän laittaa.se on pitkä ketju,se kyl vois olla sun tekemä..
No ei ole mun tekemä ainakaan ;D
minunkaan!!!
kirjoittanut sen suutuspäissäs ;D etkö ollukkin?ja kyllä ikävöin taas..
Kattopaapa tuolt staran sivulta. Vauvva jookkoo. Mitteepä mielt siitä?. Luulis ainaskii puoskalla, uavistuksen virtaavan veri suonissa.
sillä vaan mielessä... Ja hauet...
tapettava, jotta sen voi syödä, wiksu mies, kun otta muksun mukaan, poikahan kyselee viisaita
nyt lohta ja uusia perunoita,nams..
ihan oikein opettanut isä. Eipähän poika vie isompana vaimolleen kaloja perattavaksi. Mä tapoin ja perkasin kaloja saman ikäisenä isän kanssa. Ne ovat parhaita hetkiä, mitä isästäni muistan. niin ja olen nainen.
Ihanat isät vie pennun palleroitaan kalaan. Minäkin pikkutyttönä laiturin nokasta ongin ahvenia saaviin, taitoin niskat poikki ja sujuvasti pudotin madonkin koukkuun. Silloin en vielä tajunnut, että matokin kärsii, joten enää en raaski onkia. Jos lapset haluavat sen tehdä, niin saavat itse pudottaa madot koukkuun.
Mikäs juttu tää nyt on? :D
Vanha vitsi.
Ihmettelen näitä Kaksplus-juttuja täällä...mikä ihmeen juttu tuokin nyt oli? Pelkkiä provoja, joita pitää aina jossain käänteessä vääntää johonkin lehteen tai kesksustelupalstoille, että saa vaan huomiota...sairasta meininkiä. Mies uskoo saavansa mammoista keskukusteluseuraa ja aiheena on vaikka hauki ja kalastaminen...kukaan nainen ei tuollaisia viitsisi kirjoittaa...ihan selvä naistekalastelujuttu tuokin, joka sitten pitää tännekin postata....huoh.
Joo mammat nyt heti numerot tänne:D
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1mRM1VwUiYA
Mansikat hepatiitti A -epidemian lähde?: http://www.iltalehti.fi/ruoka/2013052217049984_ru.shtml