Kerrostalojen parvekkeilla tupakkaa polttaville pitäisi antaa kuolemantuomio. Muuta sanottavaa minulla ei ole. Parveketupakoitsijat ovat samanlaista paskasakkia kuin kerjäläiset ja rikoksia tekevät ulkomaalaiset. Ei kukaan heitä kaipaa.
Kuolemantuomio parvekepolttajille!
Vihaan tupakkaa
29381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Vai niin.
Samanlaista paskasakkia ovat kakarat, jotka kiljuvat tuntikausia kurkku suorana. Ikkunoita ei voi pitää auki, parvekkeella ei voi istua nauttimassa kesästä.
Ja naapuritalojen kakaratkin tulevat lisäämään kiljumisen määrää. Onkohan muuten oikeutta käyttää toisen talon pihaa?
Minä polttelen ihan niiden kakaravanhempien parvekkeen alla ja tiedän, että he eivät polta. Niin kauan kuin kakarat rääkyy, niin minä polttelen vaikka kaksin käsin.
Hiljentäkää ensin häirikköpentunne, muuten ei tule vastinetta, lisää savua kyllä tulee.
Vääränväriset, vääränrotuset, suomalaiset, virolaiset, helsinkiläiset, maalaiset, liianlihavat, liianlaihat, liianvanhat, polkupyöräilijät, autoilijat, mopoilijat,motoristit, vammaiset, narkkarit, läskit, liianlaihat, narkoleptiset, lapsenmieliset, vaimonhakkaajat, miehenhakkaajat, nuoriso, vanhukset, sukulaiset, eduskunta ja ANOPPI!!!!!!!!
Paljon jäi puuttumaan, mutta
V. I. T. T. U. KUN V. I. T. U. T. T. A. A.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No tässä taloyhtiössä somalit, virolaiset , venäläiset, suomalaisia juoppoja ei ole yhtään. Siitä luojalle iso kiitos.
Kakarat huutaa kuin lahdattavat siat, ei niitä jaksa. Ekana ovat somalipennut, sittenhän kaikki lähtevät mukaan.
Ihanaa tämä kesärauha, eli aloittaja älä valita jostain hajuista. Melu on HELVETTIÄ!
Eikö teillä todellakaan ole mitään muuta tekemistä kuin istua siellä omalla parvekkeella?
Ottakaa hyvät ihmiset nyt kauniina kesäpäivänä fillari alle ja lähtekää vaikka pyörälenkille, soittakaa kaveri mukaan. Eväät reppuun ja rantsuun nauttimaan, uimaankin voi jo pulahtaa. Se höllää pipoa. Tulkaa niin väsyneinä takaisin kotiin, ettei naapurin tupakat jaksa kiinnostaa ja metelöivät muksutkin jo nukkuu ;)
Ihmisten siis pitäisi lähteä teitä tupakoitsijoita karkuun? Nyt menee hiukan vituiksi sulla.
Väsyneenä en todellakaan viitsi haistella tupakan paskaista hajua eikä ne "metelöivät muksut" nuku koskaan. Samaa huutoa 24/7 ja siihen kun siis vielä lisää tupakan hajun niin VOI VITTU SENTÄÄN!
No johan on! Kyllä tuolla ulkona saa haistella pahempiakin hajuja kuin tupakan haju.
Jos vuokrasopimuksessa ei kielletä tupakointia parvekkeella niin turha narista. Ne jotka ei tupakan hajua siedä, etsii asuntonsa sieltä missä sitä ei tarvitse sietää.
Yksinkertaista, eikö totta?
Parempia asua paikassa jossa ei tarvitse vihaa tuntea. Vaikkakin ei taida sellaista olla kun vihaajilla kohteet vaihtuu.....
Itse olet yksinkertainen. Tutkimusten mukaan vain alhaisen äo:n omaavat henkilöt tupakoivat. Poikkeuksiakin löytyy mutta heidänkin älykkyysosamääränsä tippuu huomattavasti tupakoinnin takia.
Eipä pidä paikkansa......useimmat todella älykkäät, mainetta niittäneet ja keksintöjä tehneet ovat tupakoineet.
Alhaisen äö:n omistavat ne jotka näkevät asiat vain oman navan ympärillä. Ne ovat niitä elämäntapavalittajia....
Minä arvostan puhdasta hengitysilmaa, niin kotona, vapaa-ajalla kuin työssäkin. Ilmanvaihtoa varten on koneet, tuulettamisen jätän jalkapallisteille.
KYLLÄ SE ON NIIN ETTÄ IHMINEN SAA POLTTAA OMALLA PARVEKKEELLA TUPAKKIA . PERSKELES
Just joo, viestistäsi on helposti todettavissa että järkesi riittää juuri ja juuri siihen körssin sytyttämiseen ja imemiseen. Jatka ihmeessä samaan malliin niin päästään susta nopeammin eroon. Älä kuitenkaan vittsi viedä muita mukanasi. Ai niin, eihän sun tason apinalla riitä sellaiseen kapasiteetti...
Nyt mulle riittää tätä parveketupakointia! Kahden suoraan alapuolisen parvekkeen idiootit vetää sitä myrkkypaskaa parvekkeella tunnista toiseen ja minä saan sitä haluamattani (aivan liian suuren) osani täysin vastoin tahtoani. Aion antaa samalla mitalla takaisin, haluaisinkin kuulla mitä laillisia keinoja tähän on. Ensin ajattelin tuoda omalle parvekkeelleni kananpaskaa ja ehkä virittää jonkinlaisen ohjauksen tuoksuille alaspäin. Jos on jokin vielä mojovampi keino niin haluaisin kernaasti kuulla.
Kananpaska tuskin haittaa, me tupakoitsijat kun istutaan se pari minuuttia siinä kun sätkä imetään, sinä taas joutuisi haistelemaan sitä kanapaskaa ja tupakan savua kun noin teet :D
Niin ja sen oman partsin oven voi pitää kiinni jos häiritsee se haju mukamas noin paljon.
Mistä tiedät että partsin oven ja ikkunat voi sulkea tässä asunnossa? Oletko kaikkitietävä? Sattumalta niin ei voi tehdä koska ilmastointia ei eikä myöskään läpivetoa saa aikaiseksi. Lisäksi ikkunoiden yläosassa on ilma-aukot joita ei tiiviiksi saa. Teen siis mitä vain niin sitä myrkkypaskaa tulee minun hengitysilmaani kiitos sinunkaltaistesi välinpitämättömien apinoiden.
Sama tilanne täälläkin...kesäisin pidän parvekkeen oven auki ja ohjaan käryt käytävään pitämällä välioven auki koko ajan. Asun yksiössä.
Kaiken maailman valittajat russuttaa tupakin hajusta vaikka se tuoksuu hyvältä ja eikun ulos ja röökille
Ettekö ymmärrä, että lähes kaikki uudistalot ovat savuttomia kokonaan.
Miksi ette muuta niihin taloihin, vai haluatteko vain aina valittaa jostakin.
Löytyyhän sielläkin jotakin valittamisen aihetta. Eikö?
Ettäkö minun pitää muuttaa sen takia että sinä saat jatkaa muiden myrkyttämistä ja terrorisointia??? Mikset itse muuta maalle jossa ei ole muita kilometrien säteellä, Siellä saat polttaa keuhkosi pilalle.
Yksinkertaisemmatkin ihmiset ymmärtävät sen että muut tulee ottaa huomioon omassa toiminnassaan. Ilmeisesti sinun tasoisesi apina ei näin vaativaan ajatteluun kuitenkaan kykene.
Sinä itse olet muuttanut kerrostaloon, jossa polttaminen on sallittua. Eli muuta itse pois. Ja apina ei kai polta tupakkaa.
Eli sun mielestä savuttomat ihmiset saisivat asua vain omakotitalossa tai sellaisessa asunnossa jonka säännöt eivät salli tupakointia? Ostin asumisoikeuden nykyiseen kämpääni kun kielloista ei ollut vielä tietoakaan ja tyhmimt uskoivat vielä tupakan olevan terveellistä. Ajat muuttuvat ja (melkein kaikki) ihmiset viisastuvat uudesta tiedosta. Silti sinunkaltaisesi apinat saavat edelleen polttaa parvekkeilla ja tuhota muiden terveyttä! Oi kerro toki, viisas, miksi olen väärässä tässä asiassa mutta perustele kantasi huolella sillä muuten todistat vain tyhmyyttäsi.
Ja by the way, apinat polttaa tupakka jos joku ne siihen opettaa (kuten sinut), katso vaikka:
http://m.youtube.com/watch?v=AdUD_vJZ8wM
Näyttää tod. näk. ihan sulta?
Hei kato, tässä on toinen video joka saattaa olla susta! Ainakin sun juttujen perusteella liippaa tosi läheltä, kato ihmeessä:
http://m.youtube.com/watch?v=U25RGFwm4qk
Eikä haittaa vaikka jättäisit kesken koska siinä vaiheessa kun tunnistat itsesi (n. 10s kohdalla) on tuhannet suomalaiset jo lukeneet tämän ja katsoneet koko videon joka tapauksessa.
Heippa taas. Videoissa en ollut minä, mutta näyttivät iha ex-ukolta ja sen veljeltä. Milloin lie videon kuvanneet.
Ja sitten asiaan. Sinä vaadit, että talostasi, jossa tupakointi on sallittua, pitäisi poistaa tupakoijat, miksi et sinä voisi lähteä. Ei sinulla voi olla oikeutta valittaa asiasta, joka on sallittu.
Olet kuitenkin asunut vuosia? valittamatta, kunnes tupakointisäännökset alkoivat kiristyä.
Siitä huolimatta sinulla ei ole oikeutta narista asiasta, ennenkuin se kielletään
taloyhtiössäsi.
Ehdotan että rassattuja hermojasi lepuuttaaksesi lähtisit vaikka pitkälle junamatkalle. Jos asut PK-seudulla, matka Kemijärvelle kestää n. 13 tuntia. VR on nyt kieltänyt kaikissa kaukojunissa tupakoinnin, niin voisit vaikka viikon ajella edestakaisin pitkin poikin Suomea, eikä ole savun häivää häiritsemässä.
Ehkä pahasti kiristymään päässeet hermosi saisivat hetken rauhan.
Ja naapurisikin.
Hyvää matkaa!
Näin puhuu vain itsekäs ihminen joka ei kykene ottamaan toiminnassaan muita huomioon. Lisäksi joko et ymmärrä tai et halua ymmärtää mitä myrkkyjä vedät ja pakotat muut vetämään toiminnallasi.
Täsmennä vielä miksi minun pitää muuttaa asunnostani pois vain saadakseni nauttia raikkaasta ilmasta koska en itse ymmärrä. Perustele vielä kantasi niin huolella kuin vain pystyt.
En muuten ole sanonut että vaatisin tupakoitsijoita muuttamaan pois JOS pystyvät ottamaan muut huomioon. Kuinka vaikeata se nyt oikeasti on mennä parvekkeen sijaan ulos pihalle tupakalle niin ettei muiden tarvitse kärsiä? Meilläkin on paikkoja joissa ei sada päälle myrkkyä posket lommolla imiessä.
Mitä tulee ehdottamaasi junamatkaan niin kiitos, pidän junista ja saatan lähteäkin mutta en suinkaan sen takia että joku ajaa minut pois.
Olet näemmä huomannut että julkiset paikat jossa saa polttaa alkavat olla harvassa. Mistähän johtuu? Kuinka monta tieteellistä tutkimusta tarvitaan että sinäkin uskot ettei tupakointi ole hyväksi kellekään? Jos et ymmärrä niin toivottavasti luonto hoitaa asian nopeasti ettet jää meidän verorahoja kuluttamaan kun makaat keuhkosyövässä sairaalassa.
Kerro osoitteesi, niin tulen keskustelemaan kanssasi asiasta. Terveisin 120-kiloinen tatuoitu kalju bodaajaportsari.
SÄ OOT OIKEESTI ISO MAHANEN KALJAA JUOVA LÄSKI HOMO
Ja kun katsoo mitä sait aikaiseksi tuohon kirjoitukseen niin susta voi todeta että olet normaalia tyhmempi (mutta PALJON KOVAÄÄNISEMPI) idiootti joka oikeaati kuuluisi eläintarhaan. Jos joskut tulet ,inua vastaan ja jostain ihmeen syystä tunnistan sut niin katkon sulta jalat, mulkku!
HAHAHAHAHAHA . OOOT KYLLÄ IHME NILVIÄINEN
Myllärikirkon hallitus harkitsee Kepun kieltämistä lailla. Lakia harkitaan toveri Mylliksen aloitteesta ja määräyksestä.
Myllärikirkon hallitus perustelee lakia mm.kepun vahingollisella vaikutuksella suomalaiseen yhteiskuntaan ja kepun aiheuttamalla henkisellä pahoinvoinnilla. Myös rumat vaalimainokset ja kepulaisten ihmisiin kohdistamat pahat katseet puoltavat lakialoitetta Myllärikirkon hallituksen esityksessä.
Myllärikirkon hallitus aikoo lähestyä Suomen valtion lakiasäätäviä tahoja asian tiimoilta. Myllistisessä tasavallassa laki astunee voimaan seuraavan parin viikon aikana.