Viittaan Arkkipiispan kantaan puolustaa homoutta, Raamatussa kuvattua syntiä.
http://www.hs.fi/m/kotimaa/Arkkipiispa Homoparien suhteille turvaa lainsäädännöstä/a1368413021693
Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.
Rukoilen uskovien yhteyeen puolesta ja eritoten sen puolesta, että luterilainen kirkko katuisi syntejään ja palaisi Jeesuksen valoittamalle tielle.
Arkkipiispa homouden puolesta
6
650
Vastaukset
Marko puhhuu asiaa.
Mutta on se karsseeta jos synttyy väärään vartaloon.
Tietääkseni Raamatussa ei tuomita homoja, mutta homostellu on kielletty.
Eli jos on poikkeava, niin pysyköön kuosissaan, onko se näin ?Marko Ristaniemi sanoi :
Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.
____________
Arkkipiispa haluaa lainsäädännön turvaavan kauhistusten harjoittamista,mutta
pahuuden tulvaportit ovat näköjään aukeamassa laajemmaltakin alueelta.
Enää ei voi kestää kauan ennenkuin alkaa pahempia rangaistuksia tulla.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013052217048663_vi.shtml
Image-lehdessä nähdään kesäkuussa 28 tunnettua suomalaista pussailemassa samaa sukupuolta. Suukkokuvat ovat kannanotto tasa-arvoisen avioliittolain puolesta.
Kuvattaviksi lähti nimekäs joukko suomalaisia. Mukana ovat Anna Abreu, Jaakko Hämeen-Anttila, Paavo Arhinmäki, Saimi Hoyer, Anna Kontula, Elias Koskimies, Niina Kurkinen, Pekka Kuusisto, Jani Leinonen, Stefan Lindfors, Tommy Lindgren, Manna, Minna Parikka, Anna Puu, Notkea Rotta, Stan Saanila, Atlas Saarikoski, Ninja Sarasalo, Seela Sella, Laila Snellman, Nicolas Thieulon, Jani Toivola, Jorma Uotinen, Esko Valtaoja, Tiia Vanhatapio, Maria Veitola, Paula Vesala ja André Wickström.- Theologi
Jeesus ja Juudaskin pussailivat toisiaan. Ja Daavid ja Joonatan.
- Anonyymi
Asiaa
- Älynvälä
Myös tyhmyys on Raamatun mukaan synti, että pidä varasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2293259Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552923Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141939Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121473- 1221436
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4591344Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330