Arkkipiispa homouden puolesta

Marko Ristaniemi

Viittaan Arkkipiispan kantaan puolustaa homoutta, Raamatussa kuvattua syntiä.
http://www.hs.fi/m/kotimaa/Arkkipiispa Homoparien suhteille turvaa lainsäädännöstä/a1368413021693

Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.

Rukoilen uskovien yhteyeen puolesta ja eritoten sen puolesta, että luterilainen kirkko katuisi syntejään ja palaisi Jeesuksen valoittamalle tielle.

5

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marko puhhuu asiaa.
      Mutta on se karsseeta jos synttyy väärään vartaloon.
      Tietääkseni Raamatussa ei tuomita homoja, mutta homostellu on kielletty.
      Eli jos on poikkeava, niin pysyköön kuosissaan, onko se näin ?

    • Marko Ristaniemi sanoi :
      Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.
      ____________

      Arkkipiispa haluaa lainsäädännön turvaavan kauhistusten harjoittamista,mutta
      pahuuden tulvaportit ovat näköjään aukeamassa laajemmaltakin alueelta.
      Enää ei voi kestää kauan ennenkuin alkaa pahempia rangaistuksia tulla.

      http://www.iltalehti.fi/viihde/2013052217048663_vi.shtml
      Image-lehdessä nähdään kesäkuussa 28 tunnettua suomalaista pussailemassa samaa sukupuolta. Suukkokuvat ovat kannanotto tasa-arvoisen avioliittolain puolesta.

      Kuvattaviksi lähti nimekäs joukko suomalaisia. Mukana ovat Anna Abreu, Jaakko Hämeen-Anttila, Paavo Arhinmäki, Saimi Hoyer, Anna Kontula, Elias Koskimies, Niina Kurkinen, Pekka Kuusisto, Jani Leinonen, Stefan Lindfors, Tommy Lindgren, Manna, Minna Parikka, Anna Puu, Notkea Rotta, Stan Saanila, Atlas Saarikoski, Ninja Sarasalo, Seela Sella, Laila Snellman, Nicolas Thieulon, Jani Toivola, Jorma Uotinen, Esko Valtaoja, Tiia Vanhatapio, Maria Veitola, Paula Vesala ja André Wickström.

      • Theologi

        Jeesus ja Juudaskin pussailivat toisiaan. Ja Daavid ja Joonatan.


    • Älynvälä

      Myös tyhmyys on Raamatun mukaan synti, että pidä varasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2508
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      198
      1610
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      112
      1526
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1421
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      61
      1143
    6. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      939
    7. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      72
      936
    8. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      817
    9. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      805
    10. Gallup: Mikä ruoka kuuluu sinulla ehdottomasti juhannuksena ruokapöytään?

      Juhannuksena ruoka on tärkeä osa juhlaa. Mittumaarina syödään hyvin, ehkä myös grillataan ja nautitaan juhlasta. Kats
      Ruoka ja juoma
      30
      771
    Aihe