Viittaan Arkkipiispan kantaan puolustaa homoutta, Raamatussa kuvattua syntiä.
http://www.hs.fi/m/kotimaa/Arkkipiispa Homoparien suhteille turvaa lainsäädännöstä/a1368413021693
Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.
Rukoilen uskovien yhteyeen puolesta ja eritoten sen puolesta, että luterilainen kirkko katuisi syntejään ja palaisi Jeesuksen valoittamalle tielle.
Arkkipiispa homouden puolesta
6
406
Vastaukset
Marko puhhuu asiaa.
Mutta on se karsseeta jos synttyy väärään vartaloon.
Tietääkseni Raamatussa ei tuomita homoja, mutta homostellu on kielletty.
Eli jos on poikkeava, niin pysyköön kuosissaan, onko se näin ?Marko Ristaniemi sanoi :
Arkkipiispa jatkaa tiellä joka on viemässä luterilaisen kirkon helvetin syövereihin. Raamattu on yksiselitteinen homoudesta syntinä ja kertoo myös meille kuinka hirvittävä on sen kohtalo joka syntiä puolustaa ja johtaa muita harhaan.
____________
Arkkipiispa haluaa lainsäädännön turvaavan kauhistusten harjoittamista,mutta
pahuuden tulvaportit ovat näköjään aukeamassa laajemmaltakin alueelta.
Enää ei voi kestää kauan ennenkuin alkaa pahempia rangaistuksia tulla.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013052217048663_vi.shtml
Image-lehdessä nähdään kesäkuussa 28 tunnettua suomalaista pussailemassa samaa sukupuolta. Suukkokuvat ovat kannanotto tasa-arvoisen avioliittolain puolesta.
Kuvattaviksi lähti nimekäs joukko suomalaisia. Mukana ovat Anna Abreu, Jaakko Hämeen-Anttila, Paavo Arhinmäki, Saimi Hoyer, Anna Kontula, Elias Koskimies, Niina Kurkinen, Pekka Kuusisto, Jani Leinonen, Stefan Lindfors, Tommy Lindgren, Manna, Minna Parikka, Anna Puu, Notkea Rotta, Stan Saanila, Atlas Saarikoski, Ninja Sarasalo, Seela Sella, Laila Snellman, Nicolas Thieulon, Jani Toivola, Jorma Uotinen, Esko Valtaoja, Tiia Vanhatapio, Maria Veitola, Paula Vesala ja André Wickström.- Theologi
Jeesus ja Juudaskin pussailivat toisiaan. Ja Daavid ja Joonatan.
- Anonyymi
Asiaa
- Älynvälä
Myös tyhmyys on Raamatun mukaan synti, että pidä varasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 794014
- 473409
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512471Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3442031- 1401779
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161685Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan131491Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121309Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271307- 451224