Mihin meitä oikein johdetaan ? Tarttuuko työpaikan sairas ilmapiiri, työnantajan ja pomon pakotus, aamuliikenteeseen kuoleman seurauksin. Työväenliikkeen, ilman Kataista ja demareita tulisi huomata pahoinvointi työpaikalla.
Nainen väisti kuolemaan
surullinen x
4276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastaan tulleelle ,kun ei antanu tilaa?
Tuo Ratapihankadun / Koulukadun risteys on kyllä vaarallinen ja liikennettä tulee joka suunnasta.
Turussahan myös kaikenikäiset 12 täyttäneet pyöräilevät jalkakulkukäytävillä,
Pyöräilijät liukasteli jäällä ja sohjossa, mietin milloinkahan tapahtuu onnettomuus.
Kannattaisi pyöräilijöiden vaikka pysähtyä tai ainakin katsoa kunnolla onko turvallista ajaa.
Turun kaupungin läpi ajaa kova satamaliikenne, ja se johtuu politiikoista jotka kantavat tästäkin turhasta kuolemaan johtuneesta horjahtamisesta muun raskaan liikenteen pyörien sekaan siis kapea ja ahdas Ratapihankatu on tosi vaarallinen ja on suljettava 2 v kuluessa raskaalta liikenteeltä ja se on ohjattava suikkilan ja markkulantien suuntaan josta nelikaistainen ehkä jo tulossakin.
Turussa politiikot vaikenet tästäkin jutusta jotta eivät joutuisi vaalien uhreiksi , koska ovat tierahoja suunanneet ulkokuntiin . Nyt kun valitaan asiat korjattava turun tautia tämäkin Rekan alle he tuskin joutuvat koska ajaaavat sillä katumaaturilla jossa tummat lasit.