Windows 8 räjäytti kosketusnäyttötietokoneiden myynnin... tavallinen PC tai läppäri ei enää kuluttajille kelpaa... Windows 8 ja kosketusnäyttö se olla pitää!
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/tallaisten kannettavien tietokoneiden myynti rajahti/a903181
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/tallaisten kannettavien tietokoneiden myynti rajahti/a903181
Vastaukset 6
Vanhimmat
on kivoja mutta kappale määräinen myynti kertoo enemmän
"46 million laptop shipments, 4.57 million with touchscreens — come from DisplayBank, a division of market research company IHS, but they’re close enough to the 50.5 million laptops quoted by Canalys "
eli ei mitään hurrattavaa.
Alkon prosentit on muuten mukavampia.
http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0
1. Windows 7......... 44.73%
2. Windows XP........38.73%
3. Windows Vista....4.99%
4. Windows 8 .........3.17%
5. Mac OS X 10.8....2.65%
6. Mac OS X 10.6....1.87%
7. Mac OS X 10.7....1.81%
8. Linux ................1.17%
Yhtiömme on aina valmis jakamaan ihmisille oikeaa informaatiota.
suloiset bottiverkot.
♥ Ihana totuus ♥
Kohta on sitten terveyskeskusten odotushuoneet täynnä käsivaivaisia kun ovat koittaneet väkisin käyttää sitä "hienoa" kosketusnäyttöä.
Sanooko termi "ergonomia" mitään ?
Kännyköihin ja tabletteihin kosketusnäyttö sopii, läppäreihin huonosti ja pöytäkoneisiin surkeasti. Valitettavasti osa ihmisistä ei tajua ergonomiasta mitään, muutamat eivät edes senjälkeen kun joutuvat hakemaan sairaslomaa huonon ergonomian aiheuttamien vaivojen takia.
Minä sain sairaslomaa vain silloin, kun hiirikäsi kramppasi tubuttimia asennellessani!
Tubuttimen uudelleen asennukset veivät sekä hermot, että hiirikädeltä toimintakyvyn!
Eli jos haluaa pysyä kunnossa sekä fyysisesti, että psyykkisesti, kannattaa käyttää vain ja ainoastaan Windows-käyttöjärjestelmää!