katsastukseen tulossa lakimuutos 2014...

osaako kukaan kertoa tuosta vielä mitään.
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin se muuttuu, ettei nuoret katsastusmiehet enää saa polkea tahallaan jarruputkia poikki. Vanhoja konkareita laki ei koske.
Ja köyhille eläkeläisille annetaan 2 vuotta aikaa korjata ilmenneet viat. Katsastuksen tarkoitushan ei saa olla se, että eläkeläinen näkee nälkää jos joutuu korjaamaan kalliit viat kuukauden sisällä.
Tällä pyritään siihen, että eläkeläinen kyllä ehtii tappamaan itsensä sillä paskalla jarruttomalla autolla tuossa ajassa ja valtio säästää eläke kuluissa.

Muitakin muutoksia tulee, mutta tässä pari ajankohtaisinta nyt tähän aluksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanha mazda kirjoitti:

osaako kukaan kertoa tuosta vielä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu