Oon siis 13v tyttö joka on muuttanut viikko sitten Suomeen engannista. Mun äiti on englantilainen ja iskä suomalainen mul ei siis mitään kieliongelmii oo ku puhun ihan sujuvaa suomee. Kun kävin englannis kouluu nii me puhuttiin mun frendien kaa aika paljon menkoista ja tälläin. Koko mun kaveriporukalla oli sitten vähän ennen ku lähin ni alkanu menkat paitsi mulla. Mul on vaa tullu valkovuotoo ja toisessa rinnassa ällö patti. Jos siihen kosketaan nii se oikeesti sattuu. Onks ihan normaalii et mun menkat ei oo alkanu?? Mahollisimman paljon vastauksii! ;)
Vähän murrosiästä
elisabethrikkinen
1
123
Vastaukset
- tidiidi
Toi on ihan normaalii ku rinnat vasta kehittyy, Se hävii sit ajan kanssa, ainaki itellä kävi nii. Ja on se normaalii, nehä voi alkaa 9-16v, et aika yksilöllistä:) tietenki riippuu et missä vaiheessa oma murrosikä on nii siihen kannattaa aina suhteuttaa.
Nii ja sori oon utelias mut kirjota vähä enkkuu? :D hihi(:
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272727
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562197Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241757- 1291538
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641308- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711245- 891075
- 90989
- 129942