If tomorrow never comes

Olen jo pitkään seurannut sivusta tämän palstan kirjoituksia, valituksia valitusten perään. Miten ei kehdata ottaa yhteyttä tai roikutetaan toista tahallaan.

Jos teillä on edes pieni mahdollisuus olla ikävän kohteenne kanssa, tarttukaa toimeen! Minulla ei ole sitä mahdollisuutta ja ikävä on varmaan ikuinen.

Nimimerkillä: Rakkaan tyttöystäväni elämä päättyi aivoverenvuotoon 31- vuotiaana
11223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Se oman kullan poismeno on varmasti ihan hirveetä, mut ei sellasta mahdollisuutta osaa ajatella tällä palstalla. Suurin osa kirjoittaa varmaan vaan purkaakseen sitä ikäväänsä, eikä edes vakavasti suunnittele kontaktia.

Äänestä

kas, kun sillä toisella ei ole aavistustakaan kuka mä olen, eikä mun tunteista.

Äänestä

Aika marttyyri olet. Aikansa voi toki surra, mutta elämä jatkuu. Olet nuori ihminen ja tuskin tyttöystäväsikään haluaisi sinun elävän yksin ja onnettomana.

Äänestä
  • Minkälainen ääliö, typerys vastaa näin?

    Tuolla kirjoituksella ei kyllä ollut tuon taivaallista tekemistä marttyyriyden kanssa. Ihan tottahan hän kirjoitti ja asetti asioita oikeisiin mittasuhteisiin.

    Äänestä

Enpäs ollutkaan huomannut tätä aloitusta. Juu, samaa mieltä aloittajan kanssa, kerätkää jostain sitä rohkeutta. Se on vaan helppo neuvoa toisia. Ensin pitäisi luottaa itseensä edes sen verran, että uskoo olevansa toisen rakkauden arvoinen. Se ei olekaan niin helppoa ja yksinkertaista. Epävarmuuteen se usein tyssää. Pelkkään palstakirjoitteluun en kuitenkaan itse ole sortunut.

Otan osaa surusi kanssa. Ei se ikävä koskaan katoa, sen kanssa opettelee elämään............
Elämme täällä vain kerran ja se toinen saattaa yllättäin olla poissa jo huomenna.

Äänestä

voi ressukkaa. Nyt sulla on todellinen keino saada sääliviittua joka akalta, vedät vain ton kortin esiin ja niin varmasti aina teetkin... ;)

Äänestä
  • sun kandee olla hiljaa jos meinaat saada....

    Äänestä

  • olet erittäin inhottava ja vastemielinen, typerä virnuilija.

    Äänestä

  • Minkä sortin HULLU sä oikeasti olet?
    Olet sikamaisin ihminen mitä netin maailmasta olen koskaan löytäny.

    Äänestä

  • vinkki. kirjoitti:

    sun kandee olla hiljaa jos meinaat saada....

    emmä saa silläkään. :)

    Äänestä

aloittajan alotukseen...elämä on lyhyt ja voi päättyä niin äkkiä :(.....siksi todellakin kannattaa kertoa niistä tunteista jos suinkin pystyy ja on mahdollista..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Agony kirjoitti:

Olen jo pitkään seurannut sivusta tämän palstan kirjoituksia, valituksia valitusten perään. Miten ei kehdata ottaa yhteyttä tai roikutetaan toista tahallaan.

Jos teillä on edes pieni mahdollisuus olla ikävän kohteenne kanssa, tarttukaa toimeen! Minulla ei ole sitä mahdollisuutta ja ikävä on varmaan ikuinen.

Nimimerkillä: Rakkaan tyttöystäväni elämä päättyi aivoverenvuotoon 31- vuotiaana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu