Nyt puhutaan fiksuja. Ei jauheta paskaa,ei asioista eikä ihmisistä! Alkon suosikkituotteita tähän? Huomenna perjantai ja otetaan olan takaa. Jotain uutta juomaa tekisi mieli,vaan mitä? Makukokemuksia ym. Kiitos!
ALKO
14
345
Vastaukset
- Halpa känni
Osta italialaista valkkaria.
Yksi parhaista hinta lattusuhteista:Bigi,Orvieton pikkukaupungista Lazion maakunnasta.Maksoiko 8e:n luokkaa.Saanut Euroopan ravintolamaailmassa hyvät arvostelut.Tyypillinen aperitivo tyyppinen viini.
Kombinoi keittokinkun,lauantaimakkaran ja vaikkapa Lidlin brie juuston kera.Tee nätit annokset ja tilkkanen hunajaa päälle.Ehkä muutama pähkinä.
Kotona paistettuja sämpylöitä...
Unohtakaa ne tetraviinit.Niillä tapatte vain maksanne ja nuppinne. - hdthdth
saatanan kotirosvo juoppo vielä myö gn kanssa sinut narrautetaa!!!!!!
- Sattu
Gun. Ei ketään uhoa etkä sie. Muista she.
- Pekuuuli
Osta Naga Shotteja.
- nagashot...
Pikkasen menee ohi.
Mikä toi nagashotti on?
Uusi tetraviini?
:D - Pakansekottaja!
nagashot... kirjoitti:
Pikkasen menee ohi.
Mikä toi nagashotti on?
Uusi tetraviini?
:DPakansekottaja! ! Jos nagashot kiinostaa menet rammarii ja sano tiskillä NAGASHOT,TULEE PARI ROMMAANIA ANTAA TIPAT JA TIPUT KANVEESIIN JA MENETÄT RAHAS! Sitten voit SUOSITELLA muille Nagashotteja!
- Burana on in
Pakansekottaja! kirjoitti:
Pakansekottaja! ! Jos nagashot kiinostaa menet rammarii ja sano tiskillä NAGASHOT,TULEE PARI ROMMAANIA ANTAA TIPAT JA TIPUT KANVEESIIN JA MENETÄT RAHAS! Sitten voit SUOSITELLA muille Nagashotteja!
No onnex toi ei koske meikäläistä,kun lompakossa on rahaa max 20 egee baarissa käydessä.Ja ilmeisesti olen liian ystävällinen ja köyhän näköinen,että kukaan romani vaivautuisi edes tervehtimään,tai saati sitten tekemään muuta tuttavuutta.Ja sitä paitsi miksi kukaan lähtee luottokorttien kanssa baariin,tai sillätavalla että lompakossa on reippaasti rahaa?Luulisi että seuraa saa muutenkin kuin setelitukkua vilauttelemalla?
Mutta joo.
Kalifornialainen rose tetraviini 3l on eilen testattu.Hirvee kankkunen.
Suosittelen veljeshengessä kaikille pysymään nyt erossa niistä tetraviineistä.
Piti taas testata,että tiesi olevansa oikeassa.
Niille jotka haluavat grillata tänään suosittelisin jotain punaista.
Esim Santa Cristina -11.Toscanasta.8e:n hintainen.
Kyytipojaksi sopii ihan tavallinen lenkkimakkara grillailtuna ja vaikkapa raastetusta kaalista balsamiviinietikalla maustettu salaatti.Grillata voi samalla myös jääkaapista löytyvät kuivat juustonkannikat.
Halpa ja hyvä.
- darra!!
selviäs täst krappiksesta nii iltasella jatkamaa
- jhfgtdds
darra!! kirjoitti:
selviäs täst krappiksesta nii iltasella jatkamaa
Sanos muuta :D
- Anonyymi
rammari
- Anonyymi
Kokeile Angerkoskea. Ite Cognac -ja sikarimiehii.
Nytkin vois kokeilla mut puuttuu vaan kahvijauhe. - Anonyymi
...Ja paremman puuttee menettelee Brandy,
- Anonyymi
Tapio viina on ykkönen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911661
- 771273
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1831254Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!55952Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46911- 47898
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38888Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9833- 46822
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35799