Tapon yritys...

tunnenko?

Tietääkö joku tekijää nimeltä?tai siis ketä epäillään?

22

1864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapaus=ongelma

      Joku vapaan kasvatuksen notkuva hellanlettas. Pitäisi käsitellä saunan takana kaikki 80-luvun jälkeen syntyneeet.

      • lplplplplpp

        Totta virkot,vapaa kasvatus on tuottanut tulosta!!!


    • öhöhöhöhöh

      Miten mahtaa naapurisopu jatkua?

    • Taakuna

      Sen takia hullu-Jussi hakattiin kun se on pedofiili, ja naapuri sai asiasta tarpeekseen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Se on totuus tästä asiasta !!!!!!!!!!!!!!!!!

      • kysyn vain

        Niin varmaan on totuus mutta AUTTAAKO se ketään???????


      • taa3
        kysyn vain kirjoitti:

        Niin varmaan on totuus mutta AUTTAAKO se ketään???????

        Ei auta ei ,mutta miksi ei asukkaat ilmoittaneet pedofiilista poliisille ajoissa, koska se oli kuitenkin monen tiedossa ,odotettiin että joku hakkaa sen ???????????


      • nähnyt,kuullut
        taa3 kirjoitti:

        Ei auta ei ,mutta miksi ei asukkaat ilmoittaneet pedofiilista poliisille ajoissa, koska se oli kuitenkin monen tiedossa ,odotettiin että joku hakkaa sen ???????????

        Olihan ne kuulema ilmoittaneet ja poliisi ei vaan voinut mitään loppupeleissä,ei saa hoitoon jne. lukee murhainfo sivulla ainakin. Olen tuntenut tämän miehen joskus ent. työpaikassa jne...villi oli jo silloin mutta nykyään en lähelle menis:-/ Nyt pitäisi ajatella että hänen läheisiään asuu samallakin paikkakunnalla.......toi hakkaaminen on niin väärin,sairas ihminen olisi pitänyt toimittaa hoitoon niin kaikilla ois ollut rauha!!!!


      • ................
        taa3 kirjoitti:

        Ei auta ei ,mutta miksi ei asukkaat ilmoittaneet pedofiilista poliisille ajoissa, koska se oli kuitenkin monen tiedossa ,odotettiin että joku hakkaa sen ???????????

        .................


    • taa4

      Asioilla on aina kaksi puolta. Hullu se äijä on aina ollut, ja jo kakarana sitä sanottiin hullu-jussiksi. Ja ei oo ihme jos joku hakkaa pedofiilin kun tietää mitä se tekee, mutta ei se tietenkään oikeuta hakkaamiseen, mutta en kyllä ihmettelekään jos se on hakattu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • niin on....

        Saa sitten tavallaan ansionsa mukaan molemmat.....mutta miten ihmeessä tuollaista miestä ei ole saatu hoitoon??? Kenen loppujen lopuksi vika......hyvä kun saivat tytön pois sieltä viime tipassa kuulema, kun kekseillä houkutti.......... toiseen viestiin viitaten tappajan nimeä en tiedä mutta virolaiseksi sanovat.....siis kansalaisuus......


    • taa4

      Kuulin että se hakkaajan nimi ois Lehtonen, mutta en tiedä pitääkö paikkaansa !

    • Ikävä asia

      Maanantaina valitettavasti henkirikos onnistui. Torstaina tuli ilmi. Nainen 45 ja mies 50 ovat posessa.

      • bubulcus

        Nainen oli joku "Krisse", miehestä en tiedä. Tapettu mies oli läheinen ystäväni. Näitä tekiöitä ajattelen aivan erityisellä lämmöllä.


      • oli odotettavissa
        bubulcus kirjoitti:

        Nainen oli joku "Krisse", miehestä en tiedä. Tapettu mies oli läheinen ystäväni. Näitä tekiöitä ajattelen aivan erityisellä lämmöllä.

        Niinpä, "Krisse" kaikki kyrössä sen tuntee...


      • Kyrön rikollisuus?
        bubulcus kirjoitti:

        Nainen oli joku "Krisse", miehestä en tiedä. Tapettu mies oli läheinen ystäväni. Näitä tekiöitä ajattelen aivan erityisellä lämmöllä.

        Miksi se uhri tapettiin?
        Onko motiivia?
        Toivottavasti uhrilla ei ollut perhettä,olisi niin kamala kärsimys heille.


    • kuullut

      hei se on eri juttu, nyt oli eri uhri.

    • Lasse Vire

      Kahden ekan kommentoijan kommenttei ihmettelen, ku miten 45- ja 50-vuotiaat on voinu syntyä 80-luvun jälkeen? Elleivät sit näsäviisastele ja tarkoita vaks 1780-lukua.

    • tietää123

      Tässä on nyt sekoitettu kaksi eri asiaa.....eri tapon yritys ja tämä eli tappo.

    • Jacy

      Saarinen on tämän "Krissen" sukunimi.

    • uppphhh

      Up.

    • hbfgf

      ....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      218
      3166
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      300
      2748
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1798
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1687
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      40
      1562
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1356
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1250
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1250
    9. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1249
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      417
      1246
    Aihe