Saako Nuuskaa Tallinnasta?

Niin saako nuuskaa tallinnasta tai tallinan laivoilta? ajattelin kysäistä kun taitaa olla kysyntää...
1613433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Saapi tyyriin puoleista

Äänestä

Olisko tarkempaa tietoa mistä sitä siellä saa? Jos ens viikolla kävis etelässä..

Äänestä

Merekeskuksessa käyt käppäilemässä ja kyselet niiltä jotka myyvät puukkoja, zippoja, pippurisumutteita ja nuuskaa, kyselet vaan, myydään tiskin alta.

Äänestä

Itse olin sieltä ostanut nyt 2-3 kertaa, viimeksi tornin thunderia, elikkä merekeskukseen, niin siellä yksi jätkä kellä on pippurisumutetta yms. Kun kävelet ohi ni kysyy jo venälaisella aksentilla ihan reilusti että nuuskaa, sutkari, pippurisumute ja siellä on 6e kiekko

Äänestä

Tietääkö joku saako Pärnusta tuota mustaa kultaa?

Äänestä

Lokakuun 2014 lopulla ei löydetty merekeskuksesta mitään.. sen sijaan kun oltiin terminaalin ulkopuolella röökillä niin tuli mummo kysymään tarvitsetteko nuuskaa.
Noh, kolme kigeä tul ostettua, 5e/kpl göteborgs rapéetä tosin 2kk vanhaa. Ihan hyvää oli.

Äänestä

Haluaisin ostaa nuuska

Äänestä
  • Ei kannata , saat vain suusyövän!

    Äänestä

Merekeskuksesta saa odenssia aina!! Aluks pyytää tolkuttomia esim. 6e kiekko mut tinkimällä sain 30tolppa.

Äänestä

nonni missä merekeskusta saa odens ja paljo se maksa

Äänestä

Tehkää itte nuuskaa, jopa jonnekin osaa.

Äänestä

Merekeskuksesta löytyy tiskin alta mutta katsokaa tarkkaan päiväykset ja tinkikää aina

Äänestä
  • Voipi olla, että saatkin lasinsiruja nuuskassa, siitä alkaa ikenies haavaumat ja syövälle valmis reitti!

    Äänestä

Kysyykö vaan suoraan suomeksi niiltä myyjiltä että onko nuuskaa vai miten?

Äänestä

Saako Odensia Tallinnasta?

Äänestä
  • Siihen on tyydyttävä mitä sattuu saamaan tiskin alta tai porttikongista.

    Lähde ruotsinristeilylle niin voit ostaa mitä haluat laivan myymälästä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


snussnusnuss kirjoitti:

Niin saako nuuskaa tallinnasta tai tallinan laivoilta? ajattelin kysäistä kun taitaa olla kysyntää...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu