HJK on perseestä!!!!

SEXY FOOTBALL

Kaksi ottelua turpaan JA VIELÄ KOTIKENTÄLLÄ!!! MITÄ VITTUA!!!!

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bena2

      Kolme seuraavaa kertoo totuuden.

    • Europelit

      Hjk on aivan yliarvostettu joukkue.Mietittiin jo tosissaan seuraavaa europelivastustajaa.Joistain ennakoista luin, että odotukset kotipelistä olivat 5-10-0.Hahhah! Eipä uskoisi asiantuntijoista!Ei sitten ole hajuakaan Suomalaisten seurojen tasosta.Sama koski Interiä, Tpsää ja muita paitsi Honkaa.
      Veikkaus oli ajan taslla tässä ja laittoi Lech Poznanin suosikiksi.Sain muuten kivat rahat, kun pelasin Suomalaisia seuroja vastaan.Totuus seuratasolla on se, että esim. Aik:n naisten pelejä käy katsomassa 10000-20000 katsojaa.Mikä seura meillä yltää vastaavaan edes miesten tasolla?Kun rahaa on käytettävissä paljon, niin saa hyvät pelaajat ja useimmiten peli sujuu.Seuratasolla menestyminen näillä yleisömäärillä on vaan aivan mahdoton yhtälö.Siis jos halutaan menestystä seuratasolla, niin on ensin mentävä katsomoihin itse ja vielä houkuteltava muita mukaan.Suosikkiaan tulee käydä kannustamassa joka pelissä.Tämä on pitkä tie menestykseen kansainvälisillä kentillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3492
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      185
      1383
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1377
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1060
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      962
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe