Olet muuttanut asumaan sydämeeni

Muuta en enää voi sanoa.
562819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 56

Vanhimmat

Kaipuu polttaa, ajatus kiertää kehää, sinua. Lakkaamatta ajattelen, vaikka ajatuksissa olet hyvin läheinen ja ihan liki, todellisuudessa välillämme on näkymätön seinä. Puuttuvia sanoja, lauseita, ajatuksia, joita kumpikaan ei saa sanottua. Aina toivoo, kun seuraavan kerran kohtaa, josko nyt. Ja aina sitä pettyy, ei taaskaan.

Pelkään, että menetän sen, mitä ei vielä ole ollut, kuin unelmissani. Menetän mahdollisuuteni osoittaa sinulle hellyyteni, vain sinulle.

Äänestä
  • Juuri näin minäkin ajattelen.

    Äänestä

  • Voi, miten hieno kirjoitus. Ihan samoin tunnen yhtä naista kohtaan. Ihmettelen, miten kummassa emme ole vielä tavanneet, vaikka näemme vilaukselta toisemme lähes päivittäin. Molemmat vain tuijottaa "hölmönä" irrottamatta katsetta?

    Äänestä

  • Vielä se aika tulee kirjoitti:

    Voi, miten hieno kirjoitus. Ihan samoin tunnen yhtä naista kohtaan. Ihmettelen, miten kummassa emme ole vielä tavanneet, vaikka näemme vilaukselta toisemme lähes päivittäin. Molemmat vain tuijottaa "hölmönä" irrottamatta katsetta?

    ihmettelet, ole mies ja tee se minkä miehen pitääkin tehdä eli aloitus, vaikka kahville pyytäminen, sen takiahan me kaikki täällä itkemme ja valitamme, kun emme uskalla ottaa sitä yhteyttä ja tehdä aloitusta.

    Äänestä

  • miksi sinä, kirjoitti:

    ihmettelet, ole mies ja tee se minkä miehen pitääkin tehdä eli aloitus, vaikka kahville pyytäminen, sen takiahan me kaikki täällä itkemme ja valitamme, kun emme uskalla ottaa sitä yhteyttä ja tehdä aloitusta.

    Aivan totta. Kahville tahdon hänet, kunhan näemme.

    Äänestä

  • Vielä se aika tulee kirjoitti:

    Voi, miten hieno kirjoitus. Ihan samoin tunnen yhtä naista kohtaan. Ihmettelen, miten kummassa emme ole vielä tavanneet, vaikka näemme vilaukselta toisemme lähes päivittäin. Molemmat vain tuijottaa "hölmönä" irrottamatta katsetta?

    tuo "hölmönä" tuijottaminen. Kuvaa omaakin tilannetta hyvin :)

    Äänestä

  • Vielä se aika tulee kirjoitti:

    Aivan totta. Kahville tahdon hänet, kunhan näemme.

    häntä kahville? :)

    Äänestä

  • pyysitkö jo kirjoitti:

    häntä kahville? :)

    Sori. En ole vielä pyytänyt häntä kahville..

    Äänestä

  • Vielä se aika tulee kirjoitti:

    Sori. En ole vielä pyytänyt häntä kahville..

    jos vielä samalta tuntuu

    Äänestä

  • rohkeutta kehiin kirjoitti:

    jos vielä samalta tuntuu

    Aivan. Samaa toivon sullekin!

    Äänestä

  • Vielä se aika tulee kirjoitti:

    Aivan. Samaa toivon sullekin!

    nainen todella tarvitseekin. kiitos

    Äänestä

Kauniisti sanottu. Sydämessäni olet sinäkin, ollut jo pitkään.

Äänestä
  • Näinpä aivan liian pitkään

    Äänestä

kuin myös nallekarhu.milloin nähellään .KAIPAAN .KAIPAAN SUA NIIN koska mä nähdä sua saan .tule tule jo luokseni tahdon olla sun kanssasi .

Äänestä
  • Kyllä tuo aloitus on NAISELTA, ei nallekarhulta.

    Äänestä

  • **** kirjoitti:

    Kyllä tuo aloitus on NAISELTA, ei nallekarhulta.

    Niin on naiselta miehelle, mutta saahan sitä toki jokainen ajatella omalle kohdalleen sopivasti...on se niin ihana tunne....

    Äänestä

  • sanaton... kirjoitti:

    Niin on naiselta miehelle, mutta saahan sitä toki jokainen ajatella omalle kohdalleen sopivasti...on se niin ihana tunne....

    Olet ihan oikeassa. Täällä saa ajatella omalle kohdalleen sopivasti. Tyylistä päätellen kuitenkin naisen kirjoitusta.

    Äänestä

niin onkin miehelle tarkoitettu.mutta tuskin se käy täällä lukemassa näitä jolle se on tarkoitettu.joten se siitä .mutta toivossa on hyvä elää.

Äänestä
  • Älä sä kuule oo niin varma. Me miehtkin tsekkaamme aina joskus näitä palstoja. Miekin kaipaan täältä yhtä naista.

    Äänestä

Oisko mahdollista että laittaisit nimikirjaimesi kaikki kolme niin tietäisin oletko se jota kaipaan ,tai jotain muuta jota vain minä tiedän ja sä .esim ruoka jota et syö olet sanonut sen minulle .

Äänestä
  • Vastaa sinä, paljonko on aikaa viime näkemisestämme?

    Äänestä

viime viikolla keskellä viikkoa.!

Äänestä
  • Kaipaan päivästä toiseen - yöllä ja päivällä. Olen tosissani, katson silmiisi ja sanon, siinä olet, elämäni suurin rakkaus. Nyt tiedän, mitä rakkaus on. Sen kokemiseen tarvitsin juuri sinut, ihmiseni.

    Äänestä

... ja niin tulee aina olemaan. Sinua en unohda koskaan.

Äänestä
  • niin oisin minäkin jos minulla sanottaisiin noin ihanasti.aivan sanaton .mut toivossa on yhä hyvä elää

    Äänestä

Ei tätä tunnetta enää jaksaisi. Mieli jatkuvassa "stressi" tilassa, kun hän on vain mielessä ja ajatuksissa. Se kyllä näkyy uloskin, kun vajaassa vuodessa häipynyt painoa 20kg. En tiedä onko hän sitä ole huomannut. Joskus on hyviä päiviä, ettei hän ole ajatuksissa kovin usein, joskus taas liian usein.

Olen vain väsynyt enkä jaksa haaveilla ja luovun toivosta, että hän olisi yhteyttä ottanut.

Jätän tämän tänne, koska tiedän ettei hän tätä koskaan tule lukemaan.

Moikataan sitten taas joskus, jos jaksaa.

Äänestä
  • joku ottanut yhteyttä irl?

    Äänestä

  • Onko sinuun sitten kirjoitti:

    joku ottanut yhteyttä irl?

    Jatkan vielä. Minä nimittäin olin yhteydessä Häneen irl ja hän ei sitten uskonut, että se olin "minä".

    Äänestä

  • Tänne sen kertoi kirjoitti:

    Jatkan vielä. Minä nimittäin olin yhteydessä Häneen irl ja hän ei sitten uskonut, että se olin "minä".

    on mahdollista, ettei uskonut? Miksei uskonut? Miten sen yhteyden sitten otit?

    Äänestä

niin kerroppa miten otit yhteyden häneen .vai otitko ollenkaan.??????

Äänestä
  • Ei sillä ole mitään merkitystä miten. Kaikella, mitä tänne kirjoittaa ei ole mitään merkitystä, muuta kuin omaan mieleen se on tullut huomattua.

    Äänestä

  • väsynyt mies kirjoitti:

    Ei sillä ole mitään merkitystä miten. Kaikella, mitä tänne kirjoittaa ei ole mitään merkitystä, muuta kuin omaan mieleen se on tullut huomattua.

    niin se voi olla .mutta kyllä kuitenkin vain ne luetaan.mitä tänne on kirjoitettu.

    Äänestä

hei luitko ajatukseni kun juuri ajattelin sinua.

Äänestä

Jos on muuttanut sydämeen asumaan, pitäisi siitä jonkinlainen korvauskin saada?
Vähintään kuppi kuumaa, vois vaatia? Sydän tulessa- pukee hyvin sanoiksi kiintymisen mielikuvaan. Itsekin monesti taistellut tätä tunnetta vastaan.

Mielummin pitää kiinni mielikuvasta kuin pettyy. Olisi se vaan niin paljon rikkaampaa löytää mielitietty kumppaniksi. Rohkea rokan syö, mut itse enempi paastonnut eli ollut hannari. Nykyisin olen pelkuri, etten uskalla vastata edes flirtteihin hymyllä vaan käännän katseeni toisaalle? Pahoitteluni tästä, jotka mahdollisesti pettyneet tilanteesta?

Tämä enemmän minun heikkoutta, arvostan teitä kuitenkin paljon, vaikka se ei päällepäin näy. Rohkeudestanne annan virtuaalihalin, kiitoksia saamastani huomiosta, ehkä joskus vielä saan lisärohkeutta ja tuun jopa juttusille.

Äänestä

Hei tänään sua ei näkynyt .tuletko huomenna .?

Äänestä

MISSÄ EI NÄKYNYT????JA KETÄ

Äänestä

KAIPAAN SUA EDELLEEN .

Äänestä
  • Niin minäkin sinua!

    Äänestä

sitten vaan matkalaukku valmiiks

Äänestä

Vetää aika hiljaseksi. Osuu niin kyllä itselle tämä lausahdus. Sydän pyrkii ulos rinnasta aina, kun nään sut. Sanottavaa olisi niin paljon, mutta en saa niitä ulos. Elämä on!!!!

Äänestä
  • Et nykyään edes moikkaa, harmi....

    Äänestä

  • jhjj kirjoitti:

    Et nykyään edes moikkaa, harmi....

    koska sinäkään et moikkaa mulle! Kaipaan sitä huomiotasi mies, enkä saa sitä. Siitä johtuu tämä typerä käytökseni. Sinua odotan ja ikävöin jatkuvasti. Joka päivä odotan vain sinut näkeväni, odotan, että joko tänään tule minun luo ja jutellaan.

    Äänestä

Näin on

Äänestä

niin ois mullakin paljon sanottavaa ,en mäkään saa kakistettua niitä kaikkia ulos mitä haluaisin sanoa .kuitenkin kaipaan sua joka hetki .

Äänestä
  • laita vaikka viestiä ja ota vaikka pieni rohkaisunaukku, niin ehkä uskallat avautua paremmin...

    Äänestä

  • kaippa sitä pittää painua yö puulle,sängynpohjalle .kun toi kellokin on jo meleko paljon .KAUNIITA UNIA ,OMAN KULLAN KUVIA ,JOKAISELLE JOKA TÄÄLLÄ ON !!!!HYVÄÄ YÖTÄ.

    Äänestä

NIMIMERKKI :SANATON kysymys mistäpäin olet !edes suunta ja mistä minä olen ?

Äänestä
  • Yks toinen kaipaa lännestä keskemmälle ;)

    Äänestä

Samalta suunnalta olemme, jos olet kaipaamani mies. Ei ole montaa kilometriä meillä välimatkaa....

Äänestä
  • nämä on naiselta miehelle.anteeks vaan .

    Äänestä

Jahas, minä taas kaipaan teitä kaikkia joilla on rakkaus rinnassanne !
Se on elämän suuri asia ja ilman sitä ei meitäkään olisi.
On hienoa, että se on.

Ihan itselleni kaipaisin vaan yhden naisen joka rakastaa. Vain rakastaa.

Äänestä

olet edelleen sydämmessäni.yritin unohtaa mutta en saa sua mielestäni ..voiton vei sinun katseesi.ja ............

Äänestä

näin sinut tänään pelastit päiväni kiitos sinulle siitä.luulin jo ettei sua enää nää .

Äänestä
  • missä näit?

    Äänestä

  • sdfsdf3 kirjoitti:

    missä näit?

    kyllä sä tiijät !!!!!KUN tervehdittiin

    Äänestä

kuulostaa vakavalta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanaton.... kirjoitti:

Muuta en enää voi sanoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu