Hei A mies

Eikös olekin vähän jännä tilanne, kun täällä palstalla ollaan tunnistettu toisemme ja tunnustettu tunteitamme toisillemme, niin elävässä elämässä nähdessämme emme puhu asiasta mitään ja eihän tietenkään niiden muiden kuulevien korvien takia voikaan asiasta ääneen puhua. Saataisiinpa joskus olla ihan rauhassa kahdestaan, silloin varmaan saisimme sanottua täällä kirjoittelumme ja tunteemme ääneen pienen ujostelun jälkeen.
7131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja olette varmaan ainoat A ja K-kirjaimella kaipaavat täällä satojen joukossa?

Äänestä

Ollaan tunnistettu selvästikin toisemme hänen kanssaan ja on ollut sen verran sellaisia asioita ja tunnisteita täällä, että on voinut tunnistaa ja ainakin vahvasti luulla tunnistavansa.

Äänestä
  • No jos kerran asia on näin niin ota lusikka kauniiseen käteen ja pyydä hänet ulos.

    Äänestä

ehei, tota mä usko alkuunkaan...hullu mä voin olla, mutten tyhmä.

Äänestä

Justjoo.......Olette tunnistaneet toisenne......

Äänestä

Kyllä minäkin haluaisin antautua tuollaiseen harhaa, mutta toisaalta se olisi hiukan pelottavaakin.

Tietysti - olisihan se imartelevaa että myös toinen olisi yrittänyt tavoittaa minua tätä kautta tai edes omaisi tunteita minua kohtaan. Sellainen satutarina - kuin elokuvissa ja Uneton Seattelessa. Kohtalo johdattaa samankaltaiset sielut toistensa tykö?

Mutta realiteetit ovat nämä: luota vain siihen mitä kuulet ja näet hänen seurassaan. Se on minun tärkein ohjenuorani. Luotan siihen sekä siihen tunteeseen, jonka hänen seuransa saa aikaan.

Sanat täällä voivat valehdella. Yksi K joka myös kaipaa A:ta... Mutta kuka meistä onkaan se oikea?

Äänestä

sitä oikeeta kun ei ole olemassakaan, on vain vähiten väärä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


K naiselta kirjoitti:

Eikös olekin vähän jännä tilanne, kun täällä palstalla ollaan tunnistettu toisemme ja tunnustettu tunteitamme toisillemme, niin elävässä elämässä nähdessämme emme puhu asiasta mitään ja eihän tietenkään niiden muiden kuulevien korvien takia voikaan asiasta ääneen puhua. Saataisiinpa joskus olla ihan rauhassa kahdestaan, silloin varmaan saisimme sanottua täällä kirjoittelumme ja tunteemme ääneen pienen ujostelun jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu