Meluallergia

Voi ihana hiljaisuus

Onko tämä meluallergiaa ? Noin 7 vuoden ajan naapurissa oli mp-porukka rakentaen erikoispyöriä ja muita erikoisvehkeitä joissa metelit oli aivan käsittämättömiä. Useiden vuosien valitusten myötä toiminta onneksi lopetettiin. Nyt tästä jatkuneesta metelöinnistä on jäänyt jonkinmoinen jälkitauti tai trauma.
En kestä mitään meteliä. Heti kun alkaa jokin pitkäkestoisempi pienikin meteli, niin ensinnäkin verenpaina nousee välittömästi tuonne 160 ja sydämen lyönnit tihenee niin että sen kuulee korvissakin. Päänsärky alkaa heti. Tämä on inhottava 'sairaus' sille kun ei voi mitään. Käytän paniikkihäiriö lääkkeitä silloin kun tuntuu siltä että hermot menee kokonaan. Onko kellään vastaanvanlaista tilannetta ja pääseekö tästä koskaan eroon. Ainut hermoloma on viikon kesäloma mökillä ja sekin on valittu varman päälle ettei naapureita ole lähimainkaan.

0

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

        tietää hänestä, naisesta?
        Ikävä
        144
        1576
      2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

        https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
        Maailman menoa
        542
        1391
      3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

        Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
        Kotimaiset julkkisjuorut
        158
        1244
      4. Miesten suusta kuultua

        Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
        Sinkut
        172
        832
      5. Sinkut-palstan suurin valhe

        Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
        Sinkut
        247
        819
      6. Mitä vikoja

        kaivatussasi on?
        Ikävä
        58
        786
      7. Haluaisin mies tietää pari juttua

        Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
        Ikävä
        26
        680
      8. Miten usein

        Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
        Ikävä
        53
        674
      9. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

        tietää hänestä, miehestä?
        Ikävä
        49
        647
      10. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

        Loppuisiko kiinnostus
        Ikävä
        74
        583
      Aihe