Hei!
Kotoamme (kolme vuotta vanha omakotitalo maalla) on löytynyt nyt kolme n. !,5 cm:n mittaista kömpijää lattialta. Otus on tummanharmaa, viikset väpättää, selkä jotenkin kuin pitkittäin olisi vedetty uria lähekkäin. Otettiin kuva, mutta en tiedä onnistunko liittämään sitä tähän.
Olen yrittänyt etsiä hyönteisten kuvista, mutta en ole toistaiseksi löytänyt. Jos joku osais sanoa ees mahdollisia vaihtoehtoja, niin voisi yrittä löytää kuvia netistä. Kiitos, jos joku voi auttaa.
Mikä otus
Ötökkäkammoinen
1
73
Vastaukset
- jos harmaa
niin vois olla jokin russakka.googlaas silla sanalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 108934
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 47771
- 36762
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48721- 33693