Miten saisi Naisen innostumaan Suuseksistä?

Neuvoton mies

Lipitän pillua mielelleäni ja naiseni pitää siitä. Itse joudun "tyrkyttämään" kaluani suihinottoon, toki hän homman hoitaa, mutta innokkuus puuttuu ja latistaa "tunnelman". Mikä avuksi? (En tarrvitse neuvoja hygieeniasta).

7

506

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lopetat naisesi pillun nuolemisen tai vaihdat naista..Suihinotto kuuluu suuseksiin ja suuseksi on osa seksiä ja seksi on tärkeää parisuhteessa.

    • suikkariako vailla?

      Ole kuule ukko tyytyväinen kun saat naiseltasi suuseksiä, toiset joutuu käymään vieraissa ylipäätään suuseksiä saadakseen.

      Jos mun ongelma olis että vaimo ei oo suuseksiä antaessaan innokkaan oloinen, olisin kuitenkin ikionnellinen. Onkohan viime suuseksikerrasta vaimon kanssa jotain 5 vuotta ja sitä edellisestä kerrasta kuluikin yli 10 vuotta. Ja alle 5 minuuttia sitä hupia kestää ennen kuin "leuat on turtana".

      Onneksi on noita kakkosnaisiakin aina välillä ollut ettei tarvii valittaa suuseksin puutetta ja ottavat suihin yli puoli tuntiakin saadakseen spermat nieluunsa..

    • Chariwe

      Eipä tuossa ole montaa vaihtoehtoa.
      Joko hyväksyt sen, ettei naisesi tykkää suuseksistä (meillä kaikilla on omat mieltymyksemme) tai jätät hänet (mikä minusta on idioottimaisin vaihtoehto jos suhde muutoin on kunnossa).

      Oletko koskaan kysynyt naiselta, mikä suihinotosta tekee vastenmielistä?

      Tietysti voitte kokeilla esim. makukondomeja tai ns. syötäviä hierontavoiteita (jos asia on esim. mausta kiinni).

      Ja Lefkelle, ei ole mitään, mikä "kuuluisi" seksiin. Seksi määräytyy molempien mieltymysten mukaan. Seksi (kuten parisuhdekin) on kompromisseja täynnä.

    • va35dfasa

      Tähän voi vaan todeta että "vaihtamalla paranee" jos asia on niin hiton tärkeä.

    • Suurmela

      Ihmistä ei voi pakottaa tykkäämään asiasta, josta hän ei pidä. Itselläni kaalikääryleet aiheuttavat oksennusrefleksin eikä kukaan pysty minua pakottamaan tykkäämään kaalikääryleistä.

      En usko, että pystyt tekemään mitään. Jos otat toisen naisen, niin sitten eukkosi ottaa pakosta kalusi suuhunsa, koska ei halua menettää sinua. Mutta etpä taida nauttia sittenkään.

      Olen hyvin kokenut mies ja minun mielestäni aika harva nainen oikein tykkää fellaatiosta. Moni kyllä otttaa suuhun, muttei liiemmin nauti. Hyvin harvassa ovat fellaatio artistit - ainakin Suomessa. Ranskassa ja Espanjassa fellaatio on paljon parempitasoista ja tietenkin Thaimaassa, jossa naiset ovat kouliintuneet taitaviksi ajatellen vain rahaasi.

      • Syväkurkku

        "Moni kyllä ottaa suuhun, muttei liiemmin nauti".

        Äläpä yleistä! Minä nautin suihin otosta ja suorastaan vaadin sitä, koska kiihotun siitä itse, nam,,,,, Ja kun mies vielä nuolee minua samaan aikaan,,,,vaude!!!!


    • Vuodet opettavat

      Olen 47 v. nainen. Itse en pitänyt aluksi suuseksistä. Syynä tähän oli silloisen mieheni liian pitkä kalu, joka tuntui ikävältä ja sai aikaiseksi oksennusrefleksin.

      Nyt kun olen ollut useamman miehen kanssa, olen oppinut sanomaan etten halua saada spermaa suuhuni ja olen oppinut myöskin tekniikat, miten nautin itse ja miten mies.

      Kaikki miehet eivät myöskään osaa antaa suuseksiä. Hyvän vinkin sain yhdeltä kaverilta, että pyydä miestä olemaan paikoillaan antaessaan suuseksiä, jotta itse voit määrätä tahdin ja tyylin millä laukeat. Ja tämä keino toimii !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      68
      12129
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      73
      5224
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      298
      3236
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      197
      3180
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      137
      2330
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      22
      1537
    7. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      1518
    8. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      104
      1499
    9. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      52
      1469
    10. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      237
      1453
    Aihe