Tetrasykliini pahenemisvaihe..?

Milläs vitun järjellä antibioottikuurissa tulee pieni pahenemisvaihe? Sain viime torstaina Oricyclin kuurin selän akneen, joka on hieman rauhoittunutkin, mutta naamaan jossa normaalisti kerran viikossa ehkä yks pieni finni, on nyt ilmestynyt noita? Onks kellään tullut tämmöstä? Ylipäätään pahenemista alussa? Milloin pitäis olla parempi ku maanantaina ois juhlat..
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Haloo:)

Äänestä

Muista juoda paljon vettä, se auttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fisod kirjoitti:

Milläs vitun järjellä antibioottikuurissa tulee pieni pahenemisvaihe? Sain viime torstaina Oricyclin kuurin selän akneen, joka on hieman rauhoittunutkin, mutta naamaan jossa normaalisti kerran viikossa ehkä yks pieni finni, on nyt ilmestynyt noita? Onks kellään tullut tämmöstä? Ylipäätään pahenemista alussa? Milloin pitäis olla parempi ku maanantaina ois juhlat..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu