Moro, mikä ahdin ois hyvä ladaan? Kesällä ostan Ladan ja ahdan sen.
Pako ja imusarjan teen itse. Putkistoksi tulee joku 2" tai 2,5" peltipakosarja ilman katteja. Olen saanut käsityksen että vakio männät ei kestä kun 0,5 tai 0,7 bar ahdot. Ja teini suhina dumppi pitää tietenkin olla. Mistäköhän sais tilattua takomännät ja jämäkän kytkin asetelman ? Kemppi lukko tulee perään. Ladan laitan ihan tonttiin ja käyn kääntämässä peltivanteet vanne pajalla.
Jos jollakin on tietoa mistä sais tilattua osia niin laittakaa vaikka linkkejä :D
Lada 1200 pikku lohko tai 1500 isolohko turbotus ??
lada turboboost
1
534
Vastaukset
- boostiavaan
ahdin vnt mallia eli muuttuvasiipinne garretti(vnt) on mulla lada 1500:ssa ja k-jetronic suihkutuksella(saabin ruisku).männät vakiot ja nokka myös.08 ahdoilla 150 hv 7000pm kierroksilla ja vääntö 250nm, . 0-100kmh 7 sek. ei huonosti.
paketilla ajettu 32 000 km ilman isompia murheita.
rakenna huolellisesti, ei mitään sikaflex virityksiä ja ennenkaikkea säädä seos ja sytty hyvin niin pelaa kestää. vnt ahdin voi rikkoontua jos ajelee laihalla(lämpö rikkoo muutuvasiipiset) mutta oikeilla seoksilla ok, se herää myös todella aikaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431289Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521086Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551068- 51775
- 65754
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62737Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44681- 30637