hepokulta

mää vai???

millaista on asua hepokullassa?hyvät/huonot puolet??

5

1584

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mummola

      Se on kiva paikka asua, rauhallista ja isoja asuntoja. On kyllä aika vanhoja taloja, et voi tulla taloyhtiön puolesta korjauskuluja. Bussi kulkee ihan ok:sti, vois kulkee useemminkin.

      • hepprari

        Moi mä käyn hepokullan kouluuu! ja asun nättinummes mut tiedän silti et heppari on rauhallinen paikka asua¨! mun 10 kaverii asuu siel! ne kehuu sitä paikkaa! ootko käyny hepparin kouluu? Vastaa!!!!


    • Huoltomis

      Ei kannata hepokultaan välttämät..jos ei ylimäärästä rahaa halua asuntoon laittaa...vanhoja taloja...putki rempat..julkisivu remppa tulee just...ja on kaikkii putki vuotoja tosi usein...mut alueena tosi rauhallinen mut suurin osa ihmisistä on sitä vanhempaa ikä luokkaa eli joku 50 kymmenestä ylöspäin... :D

    • Kyrpiintynyt

      Varka-aho on ainakin maailman valitusten kehto. Täällä asuu yks läski vanha haaska, joka valittaa KAIKESTA. Yks ämmä pilaa koko yhtiön tunnelman.

    • rahastinmukavasti

      Hyvä puoli on sijainti ja alueen rauhallisuus. Huonona puolena loppuun käytetty rakennuskanta, eli sen kautta kallis asua ja omistaa. Tekemättä putket, julkisivut, ikkunat, katot... Missä ennen asuin varkkavuorenkadulla niin vuodesta 1972 lähtien tehty vain ylläpitokorjauksia ja pientä kosmeettista: Ikkunoita huoltomaalattu, elementit saumattu jne. Hyvä alue vetää väkeä aina vaan niin talolle ei tarvitse tehdä mitään.

      Totesin muhimassa olevan korjausvelkapommin ja laitoin kaksion myyntiin. Maksoin vuonna 2000 195000 markkaa. Kyllä. Perikunnan alkuperäis- / peruskuntoinen 58 neliötä. Teetin välissä lähinnä siistimisremontin tiskikone keittiöön ja kylppäriin suihkukaappi laatoitus seiniin.

      Tämä sama kaksio keväällä 2011 meni kaupaksi alle viikossa. Toisesta näytöstä joka sovittiin. Hintaan 102000 euroa! Tästä toki pois turun sanoman ilmoituskulut noin 100 euroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      118
      5181
    2. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      47
      2849
    3. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2802
    4. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      30
      2498
    5. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      23
      1879
    6. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      118
      1647
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      10
      1640
    8. Hukkuu hukkuu

      Mitä houdiineja nämä kun ajaa veteen
      Laitila
      96
      1389
    9. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      23
      1385
    10. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      10
      1348
    Aihe