Harrastin seksiä noin viikko sitten ilman mitään. sitten kun eilen taas harrastimme nii yhtäkkiä tuli verta alapäästä vähän ja luulin että nyt menkat alkoivat mutta ei alkanut. Sitä ennen oli vähän munasarjoissa kipua mut nyt on ne kivut loppuneet. Kuvittelenkohan muut oireet sillä on ollut väsymystä, nälkä ja yöllä heräsin hikoiluun. Saattoikohan olla vain ovulaatio-oireita vaan?
Ja kahvia tekee normaalisti mieli, mitä ei pitäisi tehdä jos raskautuu.
Kiitos :))
Ja kahvia tekee normaalisti mieli, mitä ei pitäisi tehdä jos raskautuu.
Kiitos :))
Vastaukset 6
Vanhimmat
no millon sulla ollut viimeksi kuukautiset?? millainen kierto sulla on.? ja tuo kahvi asia jotku voi juoda kahvia raskaus aikana ja jotku ei.. niinku mulla eka raskaudessa en voinut juoda kahvia yhtään.. ja tässä toisessa raskaudessa voin juoda ihan normaalisti vaikka rv 29 3 menossa..
Mulla kolmas raskaus lopuillaan ja aina maistunut kahvi normaalisti, kuten monilla muillakin. Ei siitä mitään voi päätellä. Muut oireet... Voi olla melkein mitä vain, jokin tulehdus, sukupuolitauti, ovulaatiokipua munasarjoissa... Tee raskaustesti, ei sitä muuten tiedä.
kuukautiseni oli toukokuun ekalla viikolla, eli noin 3 viikkoa sitten.
eli keskimäärin sulla olis sitten ollut ovulaatio noin viikko sitten? ne saattoi siis olla ovulaatiokipuja? mutta vain testillä se raskaus selviää, ei arvailemalla täällä
Tee testin parin viikon kuluttua, siitä se sitten selviää.
joo pitänee odotella vaikka meinaa tulla hulluksi. varmaa sukupuolitauti minun tuurilla..