voi mies minkä minulle teit.

voi miksi tämän elämän pitää olla niin vaikeaa...kerran elämässä varmaan ihastuu laakista niin että olo on lähes tuskaisa. Tuskinpa ihan yksipuolista, ainakaan katseista ja hymystä päätellen. Mutta koska tämä on duunikuvioiden kautta ja asiakassuhteen vielä, ei voi tosta noin vaan mennä tekemään mitään. Jos olen väärässä siitä voi koitua haittaa työhommille. Argh, ehkä pitää jatkaa katselemista ja hymyilemistä.
221468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Sama homma, paitsi että olen se asiakas, enkä tiedä miten lähestyisin. :(
En halua töitä häiritä & herättää muiden asiakkaiden huomiota, tai saattaa neitiä ikävään tilaan.. lapuilla lähestyminen tuntuisi tyhmältä, kun olen siellä aika pitkään jo asioinutkin... ehkäpä teen samoin & jatkan katselemista ja hymyilemistä.

Äänestä

en ole varma, onko tämä viesti mihelle tai naiselle

Äänestä

miehelle :)
eipä voi tehdä tikusta asiaa ja juosta tämän työpaikallakaan koko ajan, se se vasta läpinäkyvää olisi.

Äänestä
  • Hymyile, kun näette ja juttele mukavia. Siitä se lähtee.

    Äänestä

saanko kysyä minne päin suomea tämä menee?

Äänestä

ihan niinkuin minä olisin kirjoittanut tuon :D

Äänestä

Helsinkiin :)

Äänestä

Niin ja T-alkuiselle miehelle

Äänestä

Vedän käteeni.

Äänestä
  • no hyi..siitä vaan vapaasti, mut tarviiko tänne kaikki kertoa.

    Äänestä

Tuskinpa täällä käy, vaan mistäs sitä tietää..eksyinhän minäkin tänne :) kun ei kehtaa suoraan ruveta kyselemään, eikä tietoa milloin seuraavan kerran tavataan työn merkeissä..niin kiduttaa tällainen. En edes tiedä onko varattu vai mitä, mutta joku välissä kipinöi..ei niin väärin voi tulkita. Kun ei semmoista tunnetta ole ihan hetkeen ollut :P
pieniä hetkiä, muutamia sanoja ja hymyjä ja tuijotuksia..ja näitä ajatuksia omassa päässä, apua.

Äänestä
  • Niin, mistäs sitä tietää, vaikka täällä kävisikin. Tänään kuitenkin taas oikeaan maailmaan, kaupungille kävelemään ja silmät auki ;)

    Äänestä

voisit vaikka laittaa tekstarin, numerohan sulla onkin...voitaisiin kävellä yhdessä ;)
se 050 alkuinen....

Äänestä
  • Kaikki muu osui, vaan numero ei taida..

    Äänestä

no voi :/ ehkä tämän lukee jonain päivänä se oikea T-alkuinen mies joka käy töissä Helsingissä..lähellä vihdin tietä ;)

Äänestä

Miksi tämä on niin vaikeaa? Aivan samat fiilikset, en tiedä miten lähestyisin miestä, joka vei totaalisesti jalat altani.Täysin yllättäen, yhtäkkiä olen umpirakastunut ja ajattelen häntä jatkuvasti.Huomaan hänessäkin ihastumista, mutta asioiden eteenpäin vieminen on tuskastuttavan hankalaa. Minä olen pitkässä parisuhteessa, hän ei. En osaa enkä uskalla olla aktiivinen sillä yksinkertaisesti en luota itseeni riittävästi. Kaipaan järjettömästi tätä miestä ja tunnen itseni täysin hulluksi. Apua!

Äänestä
  • odota, että menee ohi, jos parisuhteesi on sinulle tärkeä. Mieti tarkkaan ennenkuin alat mihinkään.

    Äänestä

En osaa edes odottaa, että tämä menisi ohi, sillä tunne on niin huikea ja sellainen, mitä en ole koskaan kokenut. Todellinen rakkaus, sukulaissielun löytäminen. Voiko ihminen tuntea näin, olen aivan ihmeissäni.Kun saan pienenkin viestin häneltä niin maailmani pysähtyy, sydän hakkaa ja olen maailman onnellisin ihminen. Suhde pitäisi vaan saada vietyä eteenpäin tästä jahkailusta. Tikusta asiaa on niin vaikeaa keksiä loma-aikana, kun työasioita ei saa enää verukkeeksi.

Äänestä

Etkö voisi tehdä aloitetta, ottaa edes kissan pöydälle ja kysyä? Itse olen samassa tilanteessa, mutta toisella puolella. En halua kuitenkaan tehdä alotetta niin kauan kuin ihastukseni on suhteessa. Osittain siksi, että en ole varma oletko varmasti ihastunut minuun, olet sentään suhteessa. Minulle ihastukseni olisi SE oikea. En ole koskaan kokenut näin nopeaa näin täydellistä ihastumista, polvet antoivat periksi heti kun katsoit minuun ensimmäisen kerran ja ei ole siitä paljon elämä helpottunut.

En tiedä miksi työsuhteita niin pelätään ja haukutaan. Yleensä ihmiset jotka toisensa löytävät työn kautta ovat monella tapaa jo valmiiksi sukulaissieluja, jos eivät ole töissä vaan sen rahan takia.

Äänestä

En uskalla kysyä. Pelkään nolaavani itseni. Ja kun on ollut pitkässä suhteessa eivät nämä taidot ole enää hallinnassa. Odotan, että tapaamme jossakin ja saamme olla edes hetken kahden, jospa se siitä.
Minusta huomaat, että vaikka ihastuksellasi on vakituinen suhde, se ei välttämättä estä häntä ihastumasta sinuun. Jos sinun tunteesi on noin voimakas, täytyy vastapuolellakin olla tunteita sinua kohtaan. Kannustan sinua aloitteen tekoon!
Kärsimystä tämä nyt on.

Äänestä

Kerro edes hieman enemmän missä päin vaikutat tai minkälaisissa töissä olet?

Äänestä
  • En siitä tässä kyllä uskalla kertoa yhtään. Mutta sanon sen, että minua on hirveästi lohduttanut se, mitä kirjoitit mulle. Sinun tilanteesi ei ole toivoton eikä kai minunkaan.Jos me vain uskaltaisimme sanoa,että rakastamme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuma kesä... kirjoitti:

voi miksi tämän elämän pitää olla niin vaikeaa...kerran elämässä varmaan ihastuu laakista niin että olo on lähes tuskaisa. Tuskinpa ihan yksipuolista, ainakaan katseista ja hymystä päätellen. Mutta koska tämä on duunikuvioiden kautta ja asiakassuhteen vielä, ei voi tosta noin vaan mennä tekemään mitään. Jos olen väärässä siitä voi koitua haittaa työhommille. Argh, ehkä pitää jatkaa katselemista ja hymyilemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu